TurkNet vadettiği hızı verir mi?

kemaalgram

Decapat
Daha fazla  
TurkNet'e geçiş yapmayı planlıyorum. Adresime 100 Mbps hız vadediyor. Kullanan var mı, bunlar doğru mu? Beğenmezsem dedikleri gibi paramı iade ederler mi?

TurkNet'e geçiş yapmayı planlıyorum. Adresime 100 Mbps hız vadediyor. Kullanan var mı, bunlar doğru mu? Beğenmezsem dedikleri gibi paramı iade ederler mi?
Eğer fiberse dediği hızı veriyor hatta fazlası bile olabiliyor . Vdsl adsl ise kablo kalitesi yada başka etkenler performans etkileyebiliyor.

Hocam 1000 download 1000 upload alıyorum. Bana vadedilen neyse onu gayet de iyi alıyorum. Aşırı memnunum. Ama hızda doğal olarak düşüş olacaktır. Yani şöyle açıklayim 100 diyorsa 100 alamazsın 94-95 alırsın bu gayet normal. Ben 1000'e 1000 diyorum ama aslında 930 download 940 upload alıyorum.

Hızı bilmem de uyarayım, internetinde bir problem çıkarsa derdini anlatacak muhatap bulman zor. Es kaza bulsan bile Telekom altyapısından kaynaklı, bekleyin falan diyorlar.

Buna ek olarak, geçen yıl ben de bağlatmak istedim, başvuru yaparken gayet iyi ve sıcakkanlılar, zaten müşteri hizmetleri numarasını abone değilken aradın mı direkt seni müşteri temsilcisine yönlendiriyor. Neyse başvuruyu yaptım, dedi ki müşteri temsilcisi, ekiplerimiz 1-2 gün içinde gelir bağlamaya. Daha bağlamak için oluşturdukları randevu sistemleri ofsayt, dedim hanımefendi yani net bir tarih yok net bir saat aralığı yok, ben onun için bekleyecek miyim evde 2 gün? İşim gücüm var diyor ki biz sizi geleceğimizden 1 saat önce ararız. Yahu böyle saçmalık mı olur, şu gün şu saat geleceğim dersin gelirsin. Maliyetten kaçmak için kocaman şehirde tek ekip çalıştırıyorlar, ondan tabi bu saçmalık. 1 hafta boyunca ne arayan oldu bağlamak için ne de soran. Tabi bu süreçte olan bir şeyi de söylemeliyim, abone değilken aradığında direkt müşteri temsilcisi çıkıyor ya, abone olduktan sonra telesekretere yönlendiriyor, şuna bas buna bas insan bulamıyorsun karşında. Neyse binbir güçlükle müşteri temsilcisine ulaştım ve iptal ettirdim 1 hafta sonunda. Ertesi gün biri aradı, TurkNet kurulumu yapacağız evde misiniz diye. Ben de ben iptal ettirdim beyefendi dedim. Daha kendi içlerinde bile iletişimleri yok tek ekip çalıştırdıkları halde. Yani tecrübemi anlatmak istedim dostum, avantajı taahhüt yok istediğin zaman iptal ettiriyorsun, denerim dersen sen bilirsin ama müşteri hizmetleri çok sıkıntılı onu bil yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı