TurkNet VDSL düşük hız

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, TurkNet'i yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Hiçbir kesilmedi olmadı durum gayet iyi ama bir sıkıntı oldu. Ben ilk adres sorgulama yaptığımda 100Mbps VDSL desteklediği yazıyordu hatta müşteri hizmetleri de aynısını söyledi. Kurulum oldu bize 50Mbps veriyorlar. Aradık binanıza en fazla bu kadar gelebiliyor dediler. Tamam dedik. Nihayetinde 50Mbps hiç kötü değil. 2 gün önce bir indirme yaptım ve normalde indirmelerde maksimum 6Mbps alırken 7, 5'e çıkmış. Speedtest yaptım ve testte 60 Mbps gösterdi. Dedim galiba kablolar falan yenilendi. Müşteri hizmetlerine yazdım durumlarınız normal dedi, sonra internetimizi yeniledi ve şu an tekrar 50Mbps'ye düştük. Yazdığımızda da önceden bir sıkıntı oldu şu an normal hızınızı alıyorsunuz dediler. Şu an adres sorgulama yaptığımda sise 64Mbps altında da 4Mbps fark olabilir yazıyor. Niye bize yalan söylüyorlar ve bu durumu nasıl çözebilirim?

Bina içi kablolamanızda sorun varsa alınan/tanımlanan hız ve SNR vb. değerler sürekli değişebiliyor bahsettiğiniz şekilde.

Hat değerlerinizi bir atın, bakalım.

Bina içi kablolamanızda sorun varsa alınan/tanımlanan hız ve SNR vb. değerler sürekli değişebiliyor bahsettiğiniz şekilde.

Hat değerlerinizi bir atın, bakalım.
Modemden internet hat değerlerinizi atabilirseniz altyapınızın ne kadar desteklediğini öğrenebiliriz.
60 olduğun gün gelen hız 65 yazıyordu. Şuan ise 51 yazıyor.

Geri
Yukarı