TurkNet vs Kablonet

Kablonet’te Akıllı Sınırsız saçma geldiğinden 100 Mbps TurkNet VDSL2’ye geçtim ve memnunum. Zamanında 7/24 100 Mbps Kablonet paketi 126 TL iken yenilemek için 400 TL istemeleri vazgeçmeme neden oldu. Şimdi 7/24 100 Mbps paketini Kablonet, 154 TL’ye veriyor yanılmıyorsam. Fiyatı sizin için uygunsa buna geçebilirsiniz derim. Hiç VDSL2 ile uğraşmazsınız.

TurkNet ile haftada bir internet ışığı turuncu oluyor ve bu yüzden yeniden başlatmam gerekiyor bazen ama bunun dışında hiçbir sorunum yok.

Kablonet ile 12.2 MB/s indirme yapabilirken TurkNet ile 12 MB/s indirme yapabiliyorum ve 95 TL ödüyorum. İki İSS ile de 40-55 ms arası ping alıyorum Rainbow: Six Siege’de.

Arkadaşlar merhabalar. Şu an Kablonet altyapısı ile kullanmış olduğum 24 Mbps Turkcell Superonline ınternet'imin taahhüdü bitiyor ve yeni bir.
ISS arıyorum. Türkiye'de hizmet veren neredeyse bütün ISS görüştüm ve en mantıklısı Kablonet ve TurkNet. Altyapımdan bahsedecek olursak oturduğum binada Türk Telekom VDSL2 altyapısı bulunmakta ve ortalama 79 Mbps hızı desteklemekte santral dolabı ile de aramda 120 metre var ve bakır kablo kullanılıyor. Türk Telekom haricinde Kablonet fiber altyapısı bulunmakta ve 100 Mbps hızı desteklemekte koaksiyel kablo kullanıyor.
Bunlar haricinde bir altyapım yok.

Kablonet: Kotasız 24 ay taahhütlü ilk 12 ay 110 TL sonraki 12 ay 120 TL olacak şekilde 100 Mbps dowland 4 Mbps upload veriyor fakat bu hız saat 19:00 ve 12:00 arasında 24 Mbps düşüyor. Kablonet buna akıllı sınırsız diyor bana göre yıl olmuş 2021 adamlar AKN akıllı sınırsız diye bir şey uydurmuş devam ediyor.

TurkNet: Kotasız taahhütsüz 85+10+37 TL yani 132 TL. 85 TL özgür iletişim 35 Mbps tarifesi 10 TL yükseltme 75 Mbps için 37 TL modem ücreti ki bu da en büyük artısı iyi bir modem kullanmış olacağım. 75 Mbps dowland 8 Mbps upload.
Modem: ZyXEL VMG8623-T50B Modem - Özellikler ve Fiyatı — TurkNet

Evet arkadaşlar sizce hangisini seçmeliyim? Kesinti kopma yaşamayacağım bir şey olduğunda hızlıca çözülecek ve akşamları oyunlarda ping vs. yamayacağım hangi ISS olur?

TurkNet kullanıyorum verdiği modemle birlikte 35mbps tarifesinden hız testi yaptığımda 33 34 Mbps civarı çıkıyor upload ise 5 6 civarı gayet memnunum tavsiye ederim arayıp başvurmamla kullanmaya başlamam 2 günü aldı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk Telekom VDSL2 altyapısı varsa ve Istanbul'da isen COMNET öneririm. Profilinde Antalya yazıyor ancak yine de belirteyim dedim.

TurkNet'in yapa altyapı diye bir altyapısı var.
Mevcut Türk Telekom altyapısı üzerinden santrale kadar gidiyor sonrasında kendi cihazları ile trafiği devralıyorlar.

Eğer böyle bir şey varsa TurkNet'i seçin.
Diğer türlü UyduNet sınırlamayı kaldırsa UyduNet'i seçin.

Çünkü UyduNet'in her yerde altyapısı olmadığından pingleri daha iyi ama onlarında modemlerindeki Wi-Fi kötü ve modem değitirme şansın yok. UyduNet'i seçersen bir tane kaliteli router alman gerekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı