TurkNet vs Kablonet

Superonline kullanıyorum ama upload hızından hiç memnun değilim. Upload için bir çare mümkün müdür? Oyun yayıncıları, easter gamer gibi yayıncılar oynadıkları oyunu nasıl upload ediyorlar?

Altyapı desteği yeterli olan bir bölgedeyseniz Kablonet bırakın kopmayı, 25 mbps'nin altına prime time içinde bile düşmez. Şu an Ankara'da GeForce NOW'u <10 ms ping ve > 50 mbps hızla kullanıyorum.

Turknet, bir sorun yaşadığınızda robotlarla telefon görüşmesi/yazışma yapma fanteziniz varsa tercih etmeniz gereken TTNET yan sanayisi bana göre.

Eğer Türknet YAPA ile hizmet veriyorsa bence ilk onu deneyin. Taahhüt olmadığı için beğenmezseniz iptal edebilirsiniz. Hatta Türk T*lekom'un bölgenizdeki durumu iyiyse bile denenebilir. Aksi takdirde Kablonet daha iyi olacaktır.

Online oyunların yurt dışı sunucularında iyi ping değeri görmek için muhakkak Türknet'i deneyin.

TurkNet fiyatları Kablonet'e nazaran daha ucuz. 12 ay taahhüt ile Kablonet'e 105 lira veriyorum. Saat 00.00 19.00 arası 98 mbps 4.95 upload aşağı yukarı alıyorum. 19.00 00.00 arası ise 27.80 4.90 arası alıyorum. 2'nci olarak TurkNet'de taahhüt olmadığı için beğenmeden cayabilirsiniz. Ve TurkNet'in ping değerleri daha düşük.

Kablonet'te senelerce 7/24 100 Mbps paket kullandım ve memnundum. Senede en fazla birkaç kere sorun çıkardı. Gecikme değerleri 40-60 ms arasındaydı.

TurkNet'i yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve ayda bir kere sorun çıkardığı olabiliyor. Kablonet, 12.2 MB/s ile indirirken TurkNet, 12 MB/s ile indiriyor. Ping değerleri yine 40-60 ms arasında.

TurkNet 100 Mbps verebiliyorsa geçebilirsiniz. Veremiyorsa Kablonet de mantıklı.

Türknete ilk geçtiğimde 16 mb hız alıyordum,daha sonra 35mb hız almaya başladım paket yükselterek en sonunda ise 10 tl daha fazla ödeyip 75 mb hız alıyorum. 4 aydır kullanıyorum gayet memnunum ama abonesi olduktan sonra arayıpta konuşabileceğin birisi olmadığı için baya bir sıkıntı eğer bir sorun olursa biraz zor çözülüyor haberin olsun. Herşey online işlemler sekmesinden yapılıyor.

TurkNet ve Kablonet arasında kararsız kaldım. Forumda açılan konuları okudum ancak yeterli bilgi alamadım. Kablonet 100 MB paketi 7-12 arası 25MB'e düşüyormuş, TurkNet'te ise kopma sorunları çok sık oluyormuş, tecrübe edenlerin bilgisini almak istiyorum.
Yan komşum (arkadaşım) turknet kullanıyor ben vodafone fiber kullanıyorum çoğu online oyunda ms lerimiz 10un altında bence ille de turknet veya herhangi bir operötmre gerek yok fiber de yeterli.

Hocam şu detayı asla unutma, Turknet'te teknik sorun yaşarsan gerçek zamanlı bir insan muhatap bulamazsın, bilgisayarla sohbet edersin. İnsanı bu kadar irite eden çok az şey vardır o çözüm beklentisinin getirdiği gerginlik esnasında. Benden söylemesi.

Geri
Yukarı