Turknet vs Millenicom

CGNAT olması veya olmaması arasındaki fark nedir? Şuan netspeed kullanıyorum. CGNAT bağlantılı mıdır hattım ? Biraz aydınlatır mısın bizi ?
CGNAT olması aynı İP adresinin sizinle birlikte bir çok kişiye veriliyor demektir. Sizle aynı adresi kullanan kişiler sizle aynı anda oyun oynadığında veya aşırı kullanım yaptığında bu hepinize ping ve hız kaybı olarak geri döner. Fakat CGNAT olmadığında modem her İP aldığında farklı bir İP olsada o sadece sizde olur ve bu sorunları yaşamazsınız. Netspeed CGNAT kullanıyor ama TürkNet bir adresi aşırı derecede kullanıcı yüklüyor. Bu yüzden akşamları veya başka bir saatte ping veya hız sorunu yaşayan TürkNet'liler görebilirsiniz. Modem ara yüzünde yazan İP ile hız testi yaptığınızda altta çıkan İP farklı ise CGNAT'sınız demektir.

Millenicom alma sakın. TurkNet konusu tartışılır çünkü sıkıntılı internet sağlıyorlar, sana gıbırnet önermek istiyorum 3 aydır kullanmaktayım. Taahhüt de yok istediğin zaman çekilebilirsin. Denemekten zarar gelmez. İnternet hızımı resimde bıraktım...

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 28
Millenicom alma sakın. TurkNet konusu tartışılır çünkü sıkıntılı internet sağlıyorlar, sana gıbırnet önermek istiyorum 3 aydır kullanmaktayım. Taahhüt de yok istediğin zaman çekilebilirsin. Denemekten zarar gelmez. İnternet hızımı resimde bıraktım...
Millenicom kullandım yarım yıl, bir sorunum olmadı. Türknet'e geçtim, 100 Mbps alıyorum, fiber. İkisindende gayet memnunum teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı