TurkNet yavaş internet

Makaleler
7
Daha fazla  
Son günlerde yaşadığım en büyük sıkıntı internetimin stabil olmaması, kopmalar yaşamam ve düşük hızlı internet. Normalde 33 indirme 5,5 upload 28-30 arası ping alırken sanki kasıtlı yapılıyor gibi birden hızım düşüyor, kopmalar oluyor tekrar bağlanınca hızım 13! Ping ve jitter değerlerim aynı iken uploadım daha az olmasına karşın downloadım yarı yarıya düştü. Şikayetvar'a girdim diğer ISS'lerin şikayetlerini okudum onlarda aynı şikayetlerden mustarip artık TT'nin diğer ISS'lere kasıtlı bir sınır koyduğu düşüncesindeyim çünkü hat değerlerim aynı, herhangi bir problem yok ama hızım sanki sınırlandırılmış gibi sizlerin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Sizlerde böyle problemler yaşıyor musunuz?

Son günlerde yaşadığım en büyük sıkıntı internetimin stabil olmaması, kopmalar yaşamam ve düşük hızlı internet. Normalde 33 indirme 5,5 upload 28-30 arası ping alırken sanki kasıtlı yapılıyor gibi birden hızım düşüyor, kopmalar oluyor tekrar bağlanınca hızım 13! Ping ve jitter değerlerim aynı iken uploadım daha az olmasına karşın downloadım yarı yarıya düştü. Şikayetvar'a girdim diğer ISS'lerin şikayetlerini okudum onlarda aynı şikayetlerden mustarip artık TT'nin diğer ISS'lere kasıtlı bir sınır koyduğu düşüncesindeyim çünkü hat değerlerim aynı, herhangi bir problem yok ama hızım sanki sınırlandırılmış gibi sizlerin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Sizlerde böyle problemler yaşıyor musunuz?
Altyapınız nedir ?

TurkNet kullanan hemen herkes bu problemleri zaten yaşıyor bana gelecek olursak ben daha TurkNet bağlatamadan yaşamaya başladım sözleşmeyi imzalayıp yolladığımızda gelen ekip altyapı yok diyerek gitti ve bağlanmayan interneti 6 ay ödediğimizi fark ettik. Gerçekten kasıtlı yapıldığını düşünüyorsan tüketici haklarına başvurabilirsin.

TurkNet kullanan hemen herkes bu problemleri zaten yaşıyor bana gelecek olursak ben daha TurkNet bağlatamadan yaşamaya başladım sözleşmeyi imzalayıp yolladığımızda gelen ekip altyapı yok diyerek gitti ve bağlanmayan interneti 6 ay ödediğimizi fark ettik. Gerçekten kasıtlı yapıldığını düşünüyorsan tüketici haklarına başvurabilirsin.
Cümlede düşüklükmü var. 6 ay boyunca internetinizin olmadığını fark etmediniz mi ? :D Ben yanlış anladım sanırım.

6 ay boyunca telefona her ay fatura bilgisi mesaj olarak gelip sizin fatura ödemeniz sizin sorununuz. Taahhüt olmamasının avantajı budur zaten. İstediğiniz zaman iptal edebilmek. Türk Telekom altyapısında sorun yaşadıysanız Turknet değil Türk Telekom suçlu oluyor genelde.
Bölgenizde satürasyon problemi olabilir. Saha dolabı kapasitesi yetersizliğinden kaynaklama ihtimali var. xDsl değerlerinizi bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Cümlede düşüklükmü var. 6 ay boyunca internetinizin olmadığını fark etmediniz mi? :D ben yanlış anladım sanırım.

Formu imzalayıp yolladıktan sonra gelen ekip altyapı yok diyerek gitti yani internet hiç olmadı müşteri hizmetleride internetiniz bağlanmıyor dedi iptal edelim dediğimizdede gerek yok zaten bağlanmadı dedi :D

6 ay boyunca telefona her ay fatura bilgisi mesaj olarak gelip sizin fatura ödemeniz sizin sorununuz. Taahhüt olmamasının avantajı budur zaten. İstediğiniz zaman iptal edebilmek. Türk Telekom altyapısında sorun yaşadıysanız TurkNet değil Türk Telekom suçlu oluyor genelde.

Bölgenizde satürasyon problemi olabilir. Saha dolabı kapasitesi yetersizliğinden kaynaklama ihtimali var. xDSL değerlerinizi bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Otomatik ödemeye almıştık SMS vs gönderilmedi ayrıca taahhüt demişsiniz kullanmadığımız interneti kapattırmak için canımızdan can gitti kapatmamak için ellerinden geleni yaptılar. Zaten haklı olduğumuz için para iadesi yapıldı.

6 ay boyunca telefona her ay fatura bilgisi mesaj olarak gelip sizin fatura ödemeniz sizin sorununuz. Taahhüt olmamasının avantajı budur zaten. İstediğiniz zaman iptal edebilmek. Türk Telekom altyapısında sorun yaşadıysanız Turknet değil Türk Telekom suçlu oluyor genelde.

Bölgenizde satürasyon problemi olabilir. Saha dolabı kapasitesi yetersizliğinden kaynaklama ihtimali var. xDsl değerlerinizi bizimle paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
Problemim TT ekipleri tarafından çözüldü. Direkten eve gelen kablo eski ve ekli olmasına rağmen iki kere gelen ekiplerce (aynı ekip 2 kere geldi) yenilenmedi, -talep ettiğim halde değiştirmediler- yeni gelen ekipler hiç talep etmememe rağmen hemen yenisi ile değiştirip içeriden ölçüm yapıp gittiler ve gelen ekipler önceki ekibin olayını anlatınca çok sinirlendiler normalde değişmeleri lazımmış sağolsunlar değiştirdiler keşke herkes işini iyi ve hakkını vererek yapsa...

Geri
Yukarı