TurkNet yeni zam hakkında düşünceleriniz nedir?

5 yıllık ADSL ve VDSL kullanımlarımda memnunum. Fiber alt yapı olsa o kadar koymaz. Alt tarafı evde kullanıyorum firmada okey zaten pahalı anlıyorum ama ev haneleri için bu fiyat çok. Özellikle benim gibi ADSL ve VDSL kullanıcılar için.

GigaFiber kullanıcıları için pek sorun yok. Kablo ile 700/30, kablosuz ise 500/500 alıyorum. Bu hızlara ve gecikmeye sahip altyapıdaki paketlerin diğer ISP'lerdeki fiyatları gözler önünde. Ancak birden %64.3'e yakın bir zam yemek üzdü.
GF konusuna hiç girmedim hocam. Bana ve benim gibi bir çok kişiye çok uzak bir hayal şuan. Adınıza çok sevindim :)

Yıllardır TurkNet kullanıyorum. Ne yalan söyleyeyim daha sorun bile yaşamadım diyebilirim. Yıllardır kullanırım 1 ya da 2 kere falan bağlantı kopma ya da internet gitme sorunları yaşamışımdır. Eski fiyatı normalin altındaydı Türk Telekoma göre, ancak Taahhütsüz olması cezbedici sorun yaşadığım anda kapattırabiliyorum mesela ancak daha sorun yaşamadım. 250 TL günümüz için gayet normal ne pahalı ne ucuz diyebileceğim bir fiyat.

Herkes 1000Mbps gigafiber için fiyatı uygun yazıyor. Uygun ama 100Mbps altında internet hızı olanlar ne yapsın? Gigafiber aboneliklerin fiyatını bu kişiler ödüyor resmen. 100Mbps altı için 250 TL fiyat kabul edilebilir bir şey değil. 170 TL'nin bile pahalı olduğu düşünüyordum hatta. 16-30Mbps hızlarını alan kişiler ne yapsın, bu hızdaki bir internete 250 TL mi ödesin? Türknet'in tek fiyat politikasını değiştirmesi gerekiyor bence.

Son düzenleme:
Merhabalar, mevcut ekonomik ve piyasa koşulları göz önüne alınarak bir fiyat güncellemesi yapmamız gerekti. Tüm TurkNet’lilerin bildiği gibi biz gerekmedikçe fiyat değişikliği yapmıyoruz. Türkiye’de pek çok ilke imza atan bir operatör olarak, tüm kullanıcılarımıza dünya standartlarında, taahhütsüz ve sınırsız internet sunabilmek için çalışmalarımıza da tüm hızıyla devam ediyoruz.

Merhaba, mevcut ekonomik ve piyasa koşulları göz önüne alınarak bir fiyat güncellemesi yapmamız gerekti. Tüm TurkNet'lilerin bildiği gibi biz gerekmedikçe fiyat değişikliği yapmıyoruz. Türkiye'de pek çok ilke imza atan bir operatör olarak, tüm kullanıcılarımıza dünya standartlarında, taahhütsüz ve sınırsız internet sunabilmek için çalışmalarımıza da tüm hızıyla devam ediyoruz.

170 TL'yi 250 TL yapıp bunumu yazıyorsunuz.

%80 zam.

Telekom'da 50 MBPS'ye 280 lira verdiğim için bence hala daha uygun fiyat. Tabii eğer 16 MBPS interneti olanlar da bu fiyatı veriyorsa ona bir düzenleme gelmesi lazım.

Türk Telekom altyapısı ile TürkNet kullanmak avantajsızdı, bu zamla beraber mantık sınırlarının dışına çıktı. Tek paket uygulaması saçmalık ötesi.

Gigafiber'in gerçekten avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ama bunun dışında TürkNet kullanıyorsanız artık marka adına para ödüyorsunuz. Son yıllarda küçük issler kendilerini geliştirdi. Uygun fiyata makul hizmet sunan birçok iss var. Buna rağmen hala hizmet kaliteniz farketmeksizin 250 lira gibi uçuk bir ücret ödemek istiyorsanız söylenecek bir şey yok.

Aralık ayında evimdeki Türk Telekom fiber aktifleşti. Türknet ile fibere geçtim. Geçiş sürecini hem kendi hataları hem de Türk Telekomun hataları yüzünden 1 ayda tamamladım. Bunun üstüne kendileri kaynaklı saçma sapan sebeplerden internetim 2 gün tamamen yoktu. Bunun üzerine Netspeede geçtim. Şu an memnunum.

Hizmet çeşidi farketmeksizin tek paket sunulması, altyapı kaynaklı sorunlarda hiçbir çözüm sunulmaması ve absürt fiyatlandırma TürkNet'i tercih edilebilir sınırların dışına çekti. Kısaca bence alternatifler değerlendirilmeli.

Geri
Yukarı