TurkNet'e Geçmek için Binada Port Yok

ArdaM

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Merhaba, birkaç aydır Türk Telekom taahhüdüm bitmek üzere olduğu için TurkNet'e geçmek istiyordum. VDSL altyapımdan çok memnunum, Türk Telekom'un 24/6 Mbps paketini en ufak hız düşmesi olmadan, düşük pingle kullanıyorum ama paket fiyatları çok pahalı olduğu için TurkNet'in 100/6 Mbps paketine geçmek istiyorum.

Taahhüdüm 30 Nisan'da bitiyor ve geçenlerde bir kez daha kontrol etmek isteyip TurkNet'in sitesinden altyapımı sorguladığımda artık adresime hizmet veremediklerini fark ettim. Arayıp sorduğumda binamda boş port kalmadığını söylediler. Şu an sitenin A ve B bloklarını sorguladığımda 100/6 Mbps paket ulaşılabilir fakat C blokta port kalmamış. Bu konuda ne yapabilirim? Dilekçe verip port açtırmam mı gerekiyor? Ben Türk Telekom'dan çıktığımda kullandığım port boşa çıkacak mı? İnternet ve altyapı konuları hakkında pek bilgili değilim, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Türk Telekom'dan TurkNet'e nakil talebinde bulunabilirsiniz.
Peki tam olarak nasıl yapmam gerekiyor? Arayıp sözlü şekilde derdimi anlattığımda telefondan yardımcı olamadıklarını söylediler 😁. Net bir şekilde 'Nakil talebinde bulunuyorum.' demedim ama servis sağlayıcımı değiştireceğimi ve port sorunu yaşadığımı söyledim.

TurkNet'e başvurduğunuzda nakil ile geçiş yapacağınızı söyleyebilirsiniz.
Peki, çok teşekkür ederim 😊.
Az önce arayıp 'Nakil yapmak istiyorum' cümlesini kurduğumda büyülü bir şekilde müşteri temsilcisinin verdiği cevaplar değişti ve geri arayacaklarını söylediler. 30 Nisan'da nakil edeceğiz, yeniden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı