TurkNet'e geçmek

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Öncelikle çağın ötesinde, uzay teknolojisi, Ultra kalite olan 8 Mbps hıza sahibim. Vodafone kullanıyorum. İnternetin sorun çıkarmadığı Online FPS oyunu yok bu arada. 10GB dosya indirmek için sabahı bekliyorum. TurkNet'e geçmek istiyorum. 2 yıl taahhütlü şu anki paketim. TurkNet 120 TL'ye kadar karşılıyormuş. Sitesinde altyapımı sorgulattığımda şu ekranı aldım;
Hız, Altyapı ve Fiber İnternet Sorgulama - TurkNet - Google Chrome 8.01.2021 18_50_33.png
Yani 16 Mbps hız alacağım. Bu arada modemim ADSL, bundan kaynaklı bir sorun olur mu? Bir de interneti sipariş ettikten ne kadar süre sonra bağlarlar? 16 Mbps hız, değiştirmeye değer mi? Bu arada NetSpeed'ten de iyi paketler buldum fakat taahhüt karşılamıyor.

Öncelikle çağın ötesinde, uzay teknolojisi, Ultra kalite olan 8 Mbps hıza sahibim. Vodafone kullanıyorum. İnternetin sorun çıkarmadığı Online FPS oyunu yok bu arada. 10GB dosya indirmek için sabahı bekliyorum. TurkNet'e geçmek istiyorum. 2 yıl taahhütlü şu anki paketim. TurkNet 120 TL'ye kadar karşılıyormuş. Sitesinde altyapımı sorgulattığımda şu ekranı aldım;
Yani 16 Mbps hız alacağım. Bu arada modemim ADSL, bundan kaynaklı bir sorun olur mu? Bir de interneti sipariş ettikten ne kadar süre sonra bağlarlar? 16 Mbps hız, değiştirmeye değer mi? Bu arada NetSpeed'ten de iyi paketler buldum fakat taahhüt karşılamıyor.

Kablonet'in altyapısı çok fazla yerde bir oradan da bakın. NetSpeed'e de bakın. En yüksek hızı hangisi verirse ona geçin. 16Mbps download, hele hele 1 Mbps upload çok kabul edilebilir değerler değil artık.

Huawei HG658 V2. Bu modemi alıp VDSL kullanmanızı şiddetle öneririm.
İmkanı yok hocam. Kaldı ki zaten babam kabul etmez. Bir kaç ay önce güya Türknet'e geçecektik, babam işyerindeki bir arkadaşı beğenmedi diye geçmedi. 8 Mpbs internete 85 TL ödemek saçmalıktan başka bir şey değil.
Sizden istediğim şudur;
Taahhüdümü karşılayacak, adam gibi hız alacağım, modem vs. gibi ek masraflar olmayacak şekilde düzgünce internet kullanmak istiyorum. Çok yüksek hızlara ulaşma gibi bir niyetim yok. Zaten yayın falan da açmıyorum. 4 kişilik bir aile ve içinde rekabetçi oyunlar oynamaya çalışan ben için iş görmesi, bunları istiyorum. 4K TV aldık, 1080p video açamıyoruz. Ailem de genelde tek sekme açıp, whattsap'ta takıldığı için durumun farkında değiller. Sadece abim de benim gibi durumdan şikayetçi.

İmkanı yok hocam. Kaldı ki zaten babam kabul etmez. Birkaç ay önce güya TurkNet'e geçecektik, babam iş yerindeki bir arkadaşı beğenmedi diye geçmedi. 8 Mbps internete 85 TL ödemek saçmalıktan başka bir şey değil.
Sizden istediğim şudur;
Taahhüdümü karşılayacak, adam gibi hız alacağım, modem vs. gibi ek masraflar olmayacak şekilde düzgünce internet kullanmak istiyorum. Çok yüksek hızlara ulaşma gibi bir niyetim yok. 4 kişilik bir aile ve içinde rekabetçi oyunlar oynamaya çalışan ben için iş görmesi, bunları istiyorum. 4K TV aldık, 1080P video açamıyoruz. Ailem de genelde tek sekme açıp, Whattsap'ta takıldığı için durumun farkında değiller. Sadece abim de benim gibi durumdan şikayetçi.

Millenicom veya TürkNet geçin o zaman, 24Mbps paketi uygun olur sizin için

Geri
Yukarı