TurkNet'e geçmek

Sallama bilgi hocam.. Ne olursa olsun muhattabın Türknet.. Bu arada Türknetin altyapı dediği şey İstanbul içindeki, işmerkezlerini fiberoptik hat ile birbirine bağladı, ağ oluşturdu..

bu ağ, fiberkablo ile Bulgaistana bağlı, Bulgaristan tabanlı data transferi var..

İzmir ve diğer tüm illere hatta İstanbul içi AVM/İş merkezi hariç yerlere Bakır kablo ile transfer yapıyor.. Bu da düz telefon hattı bağlantısı demek.. Sana fiber diye satacakları şey, Bulgaristan gelen fiber datanın Bakır kablo ile iletilmesi olacak..

Zaten bu yüzden TTnet altyapısını kullanarak hizmet satıyor, buyrun resmi kaynaklar
1643468956495.png

tekrardan imkan var ise Kabloneti sorgulamanı tavsiye ederim.. Bölgende yoksa, Türknet zorunlu tercih ise, yapacak birşey yok.. zaten taahüt vs yok sorun olmaz.. olursa da mesaj at, bende emsal dava var, sıkıntısız sorunsuz, paranı geri alır / ya da ek para ödemeden iptal edersin..

Çünkü taahüt ettikleri hizmeti vermiyorlar.. Bilmeyen peki diyip geçiyor.. Ama bilene denk gelince ( bende kardeşim Türk telekomde yüksek mühendis, onun vasıtası ile öğrendim) işler değişiyor..

Merhaba TurkNet'e geçeceğim birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1)Modem ücreti alıyorlar mı? Baktım internetten almadıklarını söylüyorlar ama emin olmak istiyorum.
2)Modem kurulum ücreti ne kadar?
3)Altyapımız maksimum 50 Mbps destekliyor bu durumda internetimiz 50 Mbps mi olacak?
Merhabalar,

1- Ücretsiz modem tahsisi yalnızca fiber hizmetler için geçerlidir. İsteğe bağlı olarak faturanıza ek taksitle modem satın alabilirsiniz.

2- Evinizde internet hizmeti yoksa kurulum hizmeti TurkNet’te 108 TL. Kredi kartı veya banka kartı ile aboneliklerde ise sadece 75 TL.

3- Belirtilen hızlar -+ 6 mbps değişiklik gösterebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı