TurkNet'in vasatlığı

TurkNet'in maillerime ve teknik destek de ki arkadaşların başvurularıma bir yerlerini kaşıyarak cevap verdikleri için yaklaşık 2 saatlik bir araştırma sonucunda aynı fiyat tarifesinde Turkcell Superonline 200Mbps ve Vodafone'un 200Mbps'lik paketlerine ulaştım. Turkcell, eski fiber kullanıcısı olduğum için, 12 aylık taahhütte her ay, aylık 50 TL indirimi uygun gördüklerini söylediler. Vodafone da ise telefon hattım Vodafone faturalı hat olduğu için oldukça tatmin eden kampanya ve hediye vaadlerinde bulundular. İki firma da 2 yıl belgeli fiyat garantisinde bulundu. Hafta başı itibarıyla bu hafta içinde TurkNet aboneliğimi iptal edeceğim. Forum okuyucularına ve çevremdekilere GigaFiber olmadığı sürece TurkNet'i şiddetle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. 75Mbps paket sahibi olduğum halde yarı miktarda hız bile alamadığım için hakkımı ve paramı da helal etmiyorum.

2 gün oldu olmadı TurkNet'ten gibire geçtim. Ama hiç sorun yaşamadım çok iyiydi TurkNet. Ta ki yüklü miktarda zam gelince. En iyi performans istiyorsan modemin de en kalitelisi olmalı. Şu anlık gibirde memnunum.

TurkNet'in maillerime ve teknik destek de ki arkadaşların başvurularıma bir yerlerini kaşıyarak cevap verdikleri için yaklaşık 2 saatlik bir araştırma sonucunda aynı fiyat tarifesinde Turkcell Superonline 200Mbps ve Vodafone'un 200Mbps'lik paketlerine ulaştım. Turkcell, eski fiber kullanıcısı olduğum için, 12 aylık taahhütte her ay, aylık 50 TL indirimi uygun gördüklerini söylediler. Vodafone da ise telefon hattım Vodafone faturalı hat olduğu için oldukça tatmin eden kampanya ve hediye vaadlerinde bulundular. İki firma da 2 yıl belgeli fiyat garantisinde bulundu. Hafta başı itibarıyla bu hafta içinde TurkNet aboneliğimi iptal edeceğim. Forum okuyucularına ve çevremdekilere GigaFiber olmadığı sürece TurkNet'i şiddetle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum. 75Mbps paket sahibi olduğum halde yarı miktarda hız bile alamadığım için hakkımı ve paramı da helal etmiyorum.
Bahsettiğiniz Vodafone 200 ve Turkcell 200mbps paketlerinin uploadları ne kadar ve kaç tl. Benim paketimden daha ucuz ise onlara geçerim belki.

@MMLee öncelikle sayın kullanıcı arkadaşım her ISS kendi fiberini götürür. Senin binanda başka bir ISS'e ait fiber hat olabilir. ISS'ler bir bölgeye fiber götürmek için yeterli talebin toplanmasını beklerler. Fiber hat bakır hattan ucuz olmasına rağmen hala bu durumun yaygın olmaması fiberin tek kullanımla sınırlı olmasından kahnaklıdır. Sen VDSL hattın ile sadece TurkNet'ten interneti alıyorsun. Sana o hattı kemik altyapı sahibi Türk Telekom sunuyor. Günümüzde senin gibi birçok kullanıcı bu durumdan şikayetçi. Hızı 10 dakika sabit alıp sonrasında düşük alma sebebin altyapının yetersizliği, sana gelen sinyal gücünün zayıflığı ve TT net altyapı kablolarının korezyona uğramış olmaları yüzünden. Senin modeminde oluşan CRC hataları bu hız düşüşünün sebebi bu.

Peki bu olaydan nasıl kurtulursun? Şimdi ona gelelim hat değerlerini bir at bakalım cidden iç hattın mı sorunlu altyapı hattı mı? Sorun iç hat kaynaklı ise maalesef bu ihale yazdığın gibi sana kalıyor. Sorun dış hat kaynaklı ise hiç ümitlenme TT net o altyapıyı onarmakla uğraşmayacak işlev görmeyene dek. Senin yapabileceğin tek şey son olarak TurkNet'i arayıp hızını düşürmek olacaktır. Daha stabil bir internete sahip olursun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benzer sıkıntıları ben de yaşadım. 75MB paketimi dairemde 20-25MB olarak alabiliyordum. Baktım ki TurkNet ile bu iş çözülmeyecek sonunda kendim sorunu bulmaya çalıştım. İlk olarak dairemdeki modemi söküp apartman girişindeki panodaki kablo uçlarını bağağlayım internet hızını test ettim ve gerçekten 75 MB hızı gördüm. Bina 50 küsur yıllık. Sonra daire girişinde ek vardı o ek yerine bağladım modemi ve 73MB hızı gördüm. Sonra anladım ki daire kapısından içeriye giren 5 metrelik kablo zayıf ya da sıkıntılı. 5 metrelik kablo ile sorunu çözdüm. Anlatmak istediğim şu: Bina girişinden daireye kadar kabloda sorun olmayabilir, duvardaki prizden modeme giden 2 metrelik kablo bile internetinizi ödürebilir. TurkNet, ya da beyaz eşya servisleri yüzünden hepimiz tamirci olduk. Benim internet sorunum çözüldü ama bir anda 100 lira zam yapınca TurkNet aboneliğimi kapattım. Bu firmanın abonelik sürecinde teknik destekleri süper. Ama sonrası sıkıntı...

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri Antalya'nın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
  2. Firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
  3. VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum. bunun için modemi restlemem gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
  4. Daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler. ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzdaki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler (nisan 2022 tarifesidir).
  5. Diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet'te muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistemde sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemdeki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
  6. Yine nisan 2022'de TurkNet CEO'su Cem Mehmet ÇELEBİLER'in röportajında vermiş olduğu söz adı altında Haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra Mayıs 2022'de 40 TL'lik zamın üzerine Ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023'de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zamı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.

Herkese mutlu ve iyi günler dilerim.
Merhaba, benzer sıkıntıları ben de yaşadım. 75mb paketimi dairemde 20-25mb olarak alabiliyordum. Baktım ki Türknet ile bu iş çözülmeyecek Sonunda kendim sorunu bulmaya çalıştım. İlk olarak dairemdeki modemi söküp apartman girişindeki panodaki kablo uçlarını bağağlayım internet hızını test ettim ve gerçekten 75 mb hızı gördüm. Bina 50 küsür yıllık. Sonra daire girişinde ek vardı o ek yerine bağladım modemi ve 73mb hızı gördüm. Sonra anladım ki daire kapısından içeriye giren 5 metrelik kablo zayıf yada sıkıntılı. 5 metrelik kablo ile sorunu çözdüm. Anlatmak istediğim şu: bina girişinden daireye kadar kabloda sorun olmayabilir, duvardaki prizden modeme giden 2 metrelik kablo bile internetinizi ödürebilir. Türknet, yada beyaz eşya servisleri yüzünden hepimiz tamirci olduk. Benim internet sorunum çözüldü ama bir anda 100 lira zam yapınca Türknet aboneliğimi kapattım. Bu firmanın abonelik sürecinde teknik destekleri süper. Ama sonrası sıkıntı....

Öncelikle şubat 2022 tarihinden beri antalyanın muratpaşa ilçesinde TurkNet kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıları ve bu vasat firmanın eksiklerini sizlerle paylaşmak istedim.

1-apartmanımda ve evimde fiberoptik kablo ve internet hizmeti olmasına rağmen inatla apartmanımda fiber altyapısı olmadığını savunuyorlar.
2-firma müşteriyi o kadar önemsemiyor ki bir çağrı merkezleri bile yok.
3- VDSL 75Mbps paketini kullanmama rağmen 40 Mbps'yi bile zorla görüyorum bunun için modemi restlememe gerekiyor. Bu hıza da sadece 10 dakikalığına ulaşabiliyorum sonrasında 20 Mbps seviyelerine düşüyor. Gün içinde ortalama 5 defa internet kesintisi yaşamam cabası.
4-daha önce bu konuyla ilgili sorunumu teknik desteğe bildirdikten sonra apartmana kontrol ekibi yolayacaklarını söylediler ne hikmetse kontrol ekibinden bir kişiyi görmeden, apartmanınzda ki altyapıyla alakalı deyip yeni altyapı için kablonun metre başına 40 TL istediler. 9. katta oturduğumu ve her katın 4 metreden hesap edildiğini düşünürsek 1440 TL kablo parası + işçiliği+KDV'si ile 1800 lira para istediler(nisan 2022 tarifesidir).
5- diğer bilimum internet sağlayıcıları 7/24 teknik destek sağlarken TurkNet de muhatap bile bulamıyorsunuz. Online işlemler dedikleri vasatın daha altında bir sistemleri var ve bu sistem de sabah 9:00 akşam 20:00 çalışıyorlar. Gece internetiniz kesilirse tek başınızasınız. Ben bu firma yüzünden kendi mahallemde ki telefon kablo altyapı haritasına ve Türk Telekom altyapı kapsama haritasına kadar ulaşıtım ve üniversite gibi profesyonel bir eğitim almadan kendi çabalarımla elektrik-elektronik bilgisine ve teknik bilgiye sahip oldum.
6- yine nisan 2022 de TurkNet CEO'su cem Mehmet çelebiler in röportajında vermiş olduğu söz adı altında haziran 2023'e kadar "kesinlikle zam yapılmayacak" lafının üstünden 1 ay sonra mayıs 2022 de 40 TL'lik zamın üzerine ağustos ayında bir 30 TL zam daha gelmişti. Şubat 2023 de 229.90 TL'ye yükselerek şubat 2022'den bu yana 130 TL'lik bir zam yaparak toplamda %130'luk bir zam ortaya çıkmış oldu. Daha sonrasında bu zam ı GigaFiber kapsamında yapılacağını duyurdular fakat GigaFiber kullanıcısı olmadığım halde bu zam beni de etkilemiş oldu. Mevcut ekonomi ve enflasyonu göz önüne alırsak bunu normal karşılayabiliriz fakat verilen sözün yerine getirilmediği ve müşterilerinin mağdur edildiği de açık bir şekilde ortada.

Sayın Recep Baltaş ve Technopat ailesinin ballandırarak anlatmayı bitiremediği firmanın gerçekleri ve yaşadıklarım bunlardır.

Firmayı kötülemek gibi bir niyetimin olmadığını ve yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşmış oldum. Sizlere tavsiyem bu firmayı seçerken bu tarz problemleri göz önünde bulundurarak 2 kez düşünmenizi tavsiye ederim.
Herkese mutlu ve iyi günler dilerim.

Bende aynı şekilde upload dolayısıyla sıkıntı yaşıyordum ve aynı zamanda faiş zam dolayısıyla 250 TL ödememek için gıbır net e geçiş yaptım ve hızlar gayet iyi hatta upload da TurkNet'i geçiyor.

TürkNet'e yaklaşık 2 hafta önce geçtim. Türk Telekom Fiber'den geçiş yaptım. Yaşadığınız olayları bırakın yaşamayı o yolu görmedim bile.
TürkNet etrafımdakilerin çokça önermesinden dolayı geçtim, ben geçtikten 1 hafta sonra zaten zam haberini aldım fakat beni yıldırmadı. Neden? Türk Telekom'da taahhüt bitmeden önce zaten 180 TL ödeme yapıyordum. Bunun içinde 50 mbps hız ve Tivibu bulunuyordu. TürkNet'e geçince hattımın verebileceği en yüksek hıza geçiş yaparak 100 mbps almaya başladım tabii ki yalın internet ile. Şimdi siz söyleyince biraz araştırma yaparak, Türk Telekom, Türkcell Superonline ve Kablonet gibi İSS'lerin fiyatlarına baktım. Evet, zam geldi fakat diğerlerini geçebilecek kadar bir zam gelmedi. Şu anda ben TürkNet'i bırakıp geçmek istesem Türkcell'de ilk 12 ay 270 TL sonraki 12 ay 299 TL ödüyorum. Türk Telekom'da ilk 12 ay 280 TL sonraki 12 ay ise 300 TL. Liste böyle böyle gidiyor.

Eğer ki hattınız 100 mbps hızını kaldırmıyor, maksimum 50'lerde tıkanıyorsanız TürkNet saçmalık çünkü TürkNet'te paket sistemi yok. Fakat TürkNet'e geçerseniz 100 mbps alırsanız geçmemeniz çok büyük bir hata olur.

Geçiş işlemlerimde 1 kere sorun yaşadık, bununda sebebi Türk Telekom'un ailemdeki bir bireyin üstüne olup TürkNet'in benim üzerime olacak olmasından kaynaklı. Bunun içinde neredeyse her gün 1 kez arayıp bilgi verdiler süreç hakkında. Gelelim konu sahibin maddelerle belirttiği şeylere:

1(2) - TürkNet'in bir çağrı merkezi var, anladığım kadarıyla TürkNet bu çağrı merkezini hem bıraktığınız teknik ve diğer sorunlar için kayıtlarda kullanıyor hem de yeni müşteriler için. Online İşlemler merkezinden talep bıraktıktan sonra size dönüş yapıyorlar. Hatta geçişimin ilk haftasında bir kez yüksek ping sorunu ile karşılaştım, teknik destek başlattım ve yarım saat sonra arayıp neden böyle olduğuna dair bilgi verdiler ve hatta özel bir işlem başlattıklarını söyleyip modem restartlamamı istediler ardından sorun düzeldi. Kısacası, ulaşabileceğiniz bir operatör var. En azından benim var.

2(5) - Yukarıdaki ile aynı aslında, ben teknik kayıt başlattığımda saat 21.30'du. 22.00 sularında beni aradılar ve 22.30'da da destek kaydını kapattım geri dönüş yapınca. En azından saat 00.00'a kadar destekleri var. Diğer operatörlerde 7/24 olmasının bir avantajı yok, tek yaptıkları iş "modem sıfırlayın, olmazsa kayıt başlatalım olmazsa yarın ekip gönderelim" oluyor. Türk Telekom'da tecrübeyle sabittir bu olay. Modem sıfırlayarak olayın geçebileceğini düşünüyorlar hep.

3(6) - Evet, sözlerinin arkasında pek durmadılar ve zam yaptılar. Fakat ben bu zamın boşuna yapılmadığını düşünüyorum ve buna inanıyorum. Diğer sağlayıcılar 300 lira altında satmıyorlar artık 100 mbps'i.

Diğer teknik olaylara pek değinmiyorum bilgim yok diye fakat şu ana kadar ben WinWin durumundayım. Hatta 3 ay boyunca yeni aboneyim diye zamsız kullanacağım.
Düzgün hizmet almaya, gerçekten bir abone gibi hissetmeye başladığımı hissediyorum. Teşekkürler TürkNet. <3

Keşke altyapım olsa da TurkNet'le ugraşsam. Haline şükret ADSL bile yok. Mahallede.

Abi sen Afrika'dan mi kaçıp geldin.

TurkNet artık gereksiz bir firmadır sabit fiyat yok, kur değiştikçe geçiryorlar. İlk fırsatta Türksat kablo net e geçeceğim.

Türksat veya Comnet gecebilirsin güzeldir ikisi de Kablonet geçtikten sonra DNS değişmeyi unutma 1.1.1.1 örnek ping bayağı bir düşüyor nedenini anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı