Tutanak yer miyiz?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, matematik dersi sınavı olduk yaklaşık 1 hafta oldu hoca sınavları aynı gün okudu (37) aldım. Yalan yok bir veya iki soruyu arkadaşımdan baktım zaten yarısı yanlış idi. Tabii aynı kişiden bakan birçok kişi olmuş, hocada aynı yanlışları görünce anladı zaten. Bugün kağıtları sınıfa getirdi kontrol ediyordu ettiklerine nokta falan koydu yani aynı cevapları yazanlara ben bana nokta konulduğunu görmedim arkadaşlar söyledi koyduğu bende ne olacak falan deyince tutanak tutar ya da tekrar sınav yapar dediler. Sınavdan 1 hafta geçmiş böyle bir durumla karşı karşıyayım, gecen donem teşekkür aldım bu dönemde almak istiyordum ama tutanak tutulursa alamayacagim sanırım ailemin karısına bu durumla çıkmak istemiyorum hocamla konuşmaya çalışıyorum soru soruyorum en basitinden cevap vermiyor. Bu durumda ne yapabilirim? Pişmanım ayrıca baktığım için.

Selam dostlar, matematik dersi sınavı olduk yaklaşık 1 hafta oldu hoca sınavları aynı gün okudu (37) aldım. Yalan yok bir veya iki soruyu arkadaşımdan baktım zaten yarısı yanlış idi. Tabii aynı kişiden bakan birçok kişi olmuş, hocada aynı yanlışları görünce anladı zaten. Bugün kağıtları sınıfa getirdi kontrol ediyordu ettiklerine nokta falan koydu yani aynı cevapları yazanlara ben bana nokta konulduğunu görmedim arkadaşlar söyledi koyduğu bende ne olacak falan deyince tutanak tutar ya da tekrar sınav yapar dediler. Sınavdan 1 hafta geçmiş böyle bir durumla karşı karşıyayım, gecen donem teşekkür aldım bu dönemde almak istiyordum ama tutanak tutulursa alamayacagim sanırım ailemin karısına bu durumla çıkmak istemiyorum hocamla konuşmaya çalışıyorum soru soruyorum en basitinden cevap vermiyor. Bu durumda ne yapabilirim? Pişmanım ayrıca baktığım için.

Hocanın insafiyetine bağlı ya tutanak ya da sadece uyarı.

Zaten 37 almışsın tutanak tutacağını sanmam hatta inisiyatif kullanırsa yeniden sınavlada uğraşmaz o civarlarda ya da daha altı bir puan verir.

Tutanak tutulduğunda zaten imzanı isteyip seni çağıracaklardır.Meb şöyle belirtmiş:

Kopya çeken veya çekmeye teşebbüs eden öğrenciler hakkında varsa dersin öğretim elemanı ve/veya sınav gözetmenleri derhal “kopya tutanağı” tutmalıdır.

Kopya tutanağı tercihen el yazısı ile düzenlenir. Tutanakta Kurum ve birim adı, hangi ders ve dersi veren öğretim elemanının adı, soyadı, tarih, saat ve sınavın yapıldığı yer (sınav salonu) mutlaka belirtilir. Tutanakta, öğrencinin kimliği belirtilerek, ne şekilde kopya çektiği veya ne şekilde kopyaya teşebbüs ettiği, ne işlem yapıldığı yazılır. Varsa kopya malzemesi bu tutanağa eklenir ve bu husus tutanakta belirtilir.

Tutanak kopya eylemini görüp, tespit eden görevli tarafından imzalanır. Sınavda başka gözetmen ve görevliler ile varsa, dersin öğretim üyesinin de Kopya Tutanağı’nı imzalaması ile işlemin tamamlanması sağlanmış olur.

Bu tutanak öğrenciye de okunmalı imzalaması kendisine önerilmelidir. Öğrencinin olayın oluş tarzına ilişkin itirazı varsa tutanağa kendi itirazlarını yazmasına müsaade edilmelidir.

Öğrenci imzalamak istemiyorsa, imzalatmak için ısrar edilmemelidir. Zira böyle bir tutanağın geçerliliği için öğrencinin imzası şart değildir. Bu durumda ilgili öğrencinin imzalamaktan çekindiği notu tutanağa yazılır.

Kopya işlemi istenirse Sınav Tutanağına yazılarak da yapılabilir.
Yani yersen zaten seni çağırırlar ama 37 aldığın sınav içinde disiplin kurulunu toplamaz çok takma.

Hoca insaflıysa yemezsin fakat değilse tutanaktan öteye bile taşıyabilir.
Öteye derken hocam, sonuçta kavga etmedim birsey yapmadım ayrıca sınav esnasında hoca falan görmedi sonradan nolduysa olay bi anda patlak verdi.

Tutanak tutulduğunda zaten imzanı isteyip seni çağıracaklardır. MEB şöyle belirtmiş:

Kopya çeken veya çekmeye teşebbüs eden öğrenciler hakkında varsa dersin öğretim elemanı ve/veya sınav gözetmenleri derhal “kopya tutanağı” tutmalıdır.

Kopya tutanağı tercihen el yazısı ile düzenlenir. Tutanakta kurum ve birim adı, hangi ders ve dersi veren öğretim elemanının adı, soyadı, tarih, saat ve sınavın yapıldığı yer (sınav salonu) mutlaka belirtilir. Tutanakta, öğrencinin kimliği belirtilerek, ne şekilde kopya çektiği veya ne şekilde kopyaya teşebbüs ettiği, ne işlem yapıldığı yazılır. Varsa kopya malzemesi bu tutanağa eklenir ve bu husus tutanakta belirtilir.

Tutanak kopya eylemini görüp, tespit eden görevli tarafından imzalanır. Sınavda başka gözetmen ve görevliler ile varsa, dersin öğretim üyesinin de kopya tutanağı'nı imzalaması ile işlemin tamamlanması sağlanmış olur.

Bu tutanak öğrenciye de okunmalı imzalaması kendisine önerilmelidir. Öğrencinin olayın oluş tarzına ilişkin itirazı varsa tutanağa kendi itirazlarını yazmasına müsaade edilmelidir.

Öğrenci imzalamak istemiyorsa, imzalatmak için ısrar edilmemelidir. Zira böyle bir tutanağın geçerliliği için öğrencinin imzası şart değildir. Bu durumda ilgili öğrencinin imzalamaktan çekindiği notu tutanağa yazılır.

Kopya işlemi istenirse sınav tutanağına yazılarak da yapılabilir.
Yani yersen zaten seni çağırırlar ama 37 aldığın sınav içinde disiplin kurulunu toplamaz çok takma.

Hocam öncelikle zamanını ayırıp yazmışsın sağ ol, 37 aldım dediğim gibi 2 soruyu falan baktım ayrıca sınav süresinde başımızda gören hoca görmedi ya da tam tabiriyle yakalamadi sonradan olay garip bir şekilde yayıldı.

Bütün tutanak(disiplin)ve telafi sınavı olacağını söyledi hoca. Olayı bir anda çıkaran ise başka bir hocamızmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı