TV'de ölü piksel çıktı, iade edilmeli mi?

Sony 55X89J 55'' 4K UHD Smart Google Televizyon fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu televizyonu satın aldım ama aldıktan 9 gün geçtikten sonra bir kontrol edeyim dedim 2 ölü piksel var benim görebildiğim.
Ürünün kutu içerisinde paketleri ve kutusu duruyor.
Sadece koruma köpükleri attım bu bir sorun teşkil eder mi iade sürecinde?
Ayıplı ürün satmışlar, iade almak zorundalar normalde fakat köpükleri attınız diye zorluk çıkarırlar mı bilemiyorum.

İade etmeyi deneyin derim, emin olmamakla birlikte şirketler 3 ölü pikselden aşağı almıyorlar diye hatırlıyorum.

Vatandan aldığınız için iade etmeniz zor.

Ben kendilerinden ölü piksel testi yaptırarak bir monitör satın aldım. Herhangi bir sorun yoktu. Eve geldim, windows'u kurdum, monitör de ışık sızması olduğunu fark ettim. Hemen 1 gün sonra iade etmek için mağazalarına gittim.

Bana iade alamayacaklarını, önce servise göndereceklerini (20 gün), oradan monitör de bir sorun olduğuna dair sonuç çıkarsa yardımcı olabileceklerini söylediler.

Vatandan aldığınız için iade etmeniz zor.

Ben kendilerinden ölü piksel testi yaptırarak bir monitör satın aldım. Herhangi bir sorun yoktu. Eve geldim, Windows'u kurdum, monitör de ışık sızması olduğunu fark ettim. Hemen 1 gün sonra iade etmek için mağazalarına gittim.

Bana iade alamayacaklarını, önce servise göndereceklerini (20 gün), oradan monitör de bir sorun olduğuna dair sonuç çıkarsa yardımcı olabileceklerini söylediler.

Haklarınızı bilmiyorsunuz. THH'ne başvurun. Kİşisel bakım ürünleri vb. Ürünler iade alınmaz. Onun harici iade alınmak zorundadır.

İade etmeyi deneyin derim, emin olmamakla birlikte şirketler 3 ölü pikselden aşağı almıyorlar diye hatırlıyorum.
O kanun eskidendi. Kanun değişti. Bir tane bile ölü piksel olsa ayıplı mala giriyor. Youtube'de Adem Helvacı var. Kendisi THH'de. Yıllarca Vestel'de çalışmış. TV, panel dediğiniz zaman bu adam işin ustasıdır. Bir videosunda tek bir ölü pikselde dahi ürünün ayıplı mal kapsamına girdiğini söylemişti.

Aşağıdaki linke tıklayın. En önemli yer 07:25 ile 08:05 arası. Mutlaka seyredin. Tek bir ölü piksel bile ayıplı mal kapsamına giriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı