Twitch geliri

BurakPalabiyikkk

Hectopat
Daha fazla  
"Konu dışı" için üzgünüm. Buna uygun bir konu bulamadım.
1-Twitch gelirlerinden vergi verir miyim?
2-Vergi verme alt limiti var mı?
3-Bağışlarımında vergi verir miyim?

Sistem youtube ile aynı çalışıyor diye biliyorum. Vermen lazım normalde ama kim denk gelecek senin vergi vermediğine. Çok kişi tanıyorum para çeken ama vergi vermeyen.

Vergi verme alt limiti yoktur. Vergilendirme yapmak zorundasınız. Bağışı vergilendirme kısmını tam olarak bilmiyorum ama kesin onu da vergilendirmek gerekiyordur sonuçta Türkiye'deyiz.

Profil fotoğrafınıza dayanarak yaşının ufak olduğunu düşünüyorum, bu sebeple paylaşacağım videoyu ailenle beraber izlemeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izledikten sonra ailenle bir vergi dairesine ya da muhasebeciye danışabilirsin.

Bağışlar artık hangi firmayla anlaşırsan örneğin ByNoGame'deki hesabına gidiyor ama senin hukuken o bağışları doğrudan hesabına çekmen yasak bir bağış şirketin olmadığı sürece veya hepsine teker teker fatura kesip adreslerine yollaman lazım. Ama dediğim gibi bunlar kanunda geçen şeyler. Lakin şu anda çoğu yayıncı takmıyor çünkü devlet bağış olayını fazla kurcalamıyor ama aklında bulunsun yani sonra ne oluyor LAN deme diye dedim ayriyeten Twitch gelirleri için şirket kurman lazım ve birkaç vergi ödüyorsun bir de gelir vergisi ödüyorsun sanırım abone başına 2,5 TL gibi bir şey kalıyor olması lazım benim bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bağışlar artık hangi firmayla anlaşırsan örneğin ByNoGame'deki hesabına gidiyor ama senin hukuken o bağışları doğrudan hesabına çekmen yasak bir bağış şirketin olmadığı sürece veya hepsine teker teker fatura kesip adreslerine yollaman lazım. Ama dediğim gibi bunlar kanunda geçen şeyler. Lakin şu anda çoğu yayıncı takmıyor çünkü devlet bağış olayını fazla kurcalamıyor ama aklında bulunsun yani sonra ne oluyor LAN deme diye dedim ayriyeten Twitch gelirleri için şirket kurman lazım ve birkaç vergi ödüyorsun bir de gelir vergisi ödüyorsun sanırım abone başına 2,5 TL gibi bir şey kalıyor olması lazım benim bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir.
Faturayı zaten ByNoGame kesiyor. Sen oradan ödeme alıyorsun. ByNoGame'e fatura kesiyorsun.

Geri
Yukarı