Rehber Twitch Reklam Engelleme

Bildiğiniz gibi birçok reklam engelleyici Twitch sitesinde çalışmıyor. Bunun için birtakım çözümler olsa da hiçbiri %100 çözüm sağlamıyordu. Bu yöntem ise tam anlamıyla çözüm sağlıyor ve güvenilir. Sadece reklam engellenirken yayının çözünürlüğü 360p'ye düşüyor. Reklam bitince düzeliyor.

Rehber'e geçelim... Ublock Origin kullanacağız.
Önce eklentiyi indiriyoruz.

Chrome için:
Firefox için:
Edge için: Opera için:
Eklentiye tıklıyoruz ve Kontrol Paneli'ni açıyoruz. (1. Resim)

Filtrelerim sekmesine tıklıyoruz (2. Resim) ve boş bir satıra bu kodu yapıştırıyoruz.
Kod:
twitch.tv##+js(twitch-videoad)

Değişiklikleri Uygula seçeğine tıklıyoruz. (3. Resim)

Ayarlar sekmesine dönüyoruz. Gelişmiş sekmesi altındaki İleri düzey kullanıcıyım kutucuğunu işaretliyoruz. Yazının yanındaki küçük çark simgesine tıklıyoruz. (4. Resim)

Açılan sekmede userResourcesLocation seçeneğinin yanındaki unset yazısını silip bu kodu yapıştırıyoruz. (5. Resim)
Kod:
https://github.com/pixeltris/TwitchAdSolutions/raw/master/vaft/vaft-ublock-origin.js

Aynı sekmede üst kısımdaki Değişiklikleri Uygula seçeneğine tıklıyoruz. Sekmeleri kapatıp sayfayı yeniliyoruz.

İşlem bu kadar...

Projenin Github linki: GitHub - pixeltris/TwitchAdSolutions

Dosya Ekleri

• 1. Resim.jpg
    1. Resim.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 154
  • 2. Resim.jpg
    2. Resim.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 135
  • 3. Resim.jpg
    3. Resim.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 128
  • 4. Resim.png
    4. Resim.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 136
  • 5. Resim.jpg
    5. Resim.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 147
Konuda gosterdiginiz yontem, kimisinde ise yaramiyor (ben dahil). %100 diye bir sey yok yani. Hata yapmadigim konusunda her turlu eminim..
Dediğim gibi gösterdiğim yöntem denediğim tarayıcılarda çalışıyor. Filtrenin de o kişide çalışayım da bu kişide çalışmayayım diye bir seçim yapabildiğini sanmıyorum. :D Yazdığınız mesajın bir üstünde çalıştığını gösteren ekran görüntülerini de paylaştım tekrar. Her adımı doğru yaptıysanız bir ihtimal Chrome kaynaklı olabilir.
Zaten önümüzdeki aylarda farklı bir protokole geçecekler ve birçok eklenti çalışmayacak. Bu yüzden tavsiyem Firefox'a geçin.

Dediğim gibi gösterdiğim yöntem denediğim tarayıcılarda çalışıyor. Filtrenin de o kişide çalışayım da bu kişide çalışmayayım diye bir seçim yapabildiğini sanmıyorum. :D Yazdığınız mesajın bir üstünde çalıştığını gösteren ekran görüntülerini de paylaştım tekrar. Her adımı doğru yaptıysanız bir ihtimal Chrome kaynaklı olabilir.
Zaten önümüzdeki aylarda farklı bir protokole geçecekler ve birçok eklenti çalışmayacak. Bu yüzden tavsiyem Firefox'a geçin.

Kime ne ogretiyorsun be hoca. Bunu gectim tarayici olarak zaten Firefox kullaniyorum. Ayrıca filtreyle bitmiyor olay, keyfi yettikce calısabilir yani.

Hocam bazı reklam engelleyiciler yayının gecikmesini çok fazla artıyor. Sizin rehberini yaptığınız eklentilerde bu sorun var mı?

Geri
Yukarı