Rehber Twitch Reklam Engelleme

Bildiğiniz gibi birçok reklam engelleyici Twitch sitesinde çalışmıyor. Bunun için birtakım çözümler olsa da hiçbiri %100 çözüm sağlamıyordu. Bu yöntem ise tam anlamıyla çözüm sağlıyor ve güvenilir. Sadece reklam engellenirken yayının çözünürlüğü 360p'ye düşüyor. Reklam bitince düzeliyor.

Rehber'e geçelim... Ublock Origin kullanacağız.
Önce eklentiyi indiriyoruz.

Chrome için:
Firefox için:
Edge için: Opera için:
Eklentiye tıklıyoruz ve Kontrol Paneli'ni açıyoruz. (1. Resim)

Filtrelerim sekmesine tıklıyoruz (2. Resim) ve boş bir satıra bu kodu yapıştırıyoruz.
Kod:
twitch.tv##+js(twitch-videoad)

Değişiklikleri Uygula seçeğine tıklıyoruz. (3. Resim)

Ayarlar sekmesine dönüyoruz. Gelişmiş sekmesi altındaki İleri düzey kullanıcıyım kutucuğunu işaretliyoruz. Yazının yanındaki küçük çark simgesine tıklıyoruz. (4. Resim)

Açılan sekmede userResourcesLocation seçeneğinin yanındaki unset yazısını silip bu kodu yapıştırıyoruz. (5. Resim)
Kod:
https://github.com/pixeltris/TwitchAdSolutions/raw/master/vaft/vaft-ublock-origin.js

Aynı sekmede üst kısımdaki Değişiklikleri Uygula seçeneğine tıklıyoruz. Sekmeleri kapatıp sayfayı yeniliyoruz.

İşlem bu kadar...

Projenin Github linki: GitHub - pixeltris/TwitchAdSolutions

Dosya Ekleri

• 1. Resim.jpg
    1. Resim.jpg
    23,7 KB · Görüntüleme: 153
  • 2. Resim.jpg
    2. Resim.jpg
    19,2 KB · Görüntüleme: 134
  • 3. Resim.jpg
    3. Resim.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 127
  • 4. Resim.png
    4. Resim.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 135
  • 5. Resim.jpg
    5. Resim.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 146
uBlock Origin vardı. Twitch için ise Adblock for Twitch eklentisini kullanıyordum. İşe yarıyor ise Twitch için olan engelleyiciyi silebilirim. Güzel rehber olmuş :)

Bildiğiniz gibi birçok reklam engelleyici Twitch sitesinde çalışmıyor. Bunun için birtakım çözümler olsa da hiçbiri %100 çözüm sağlamıyordu. Bu yöntem ise tam anlamıyla çözüm sağlıyor ve güvenilir. Sadece reklam engellenirken yayının çözünürlüğü 360p'ye düşüyor. Reklam bitince düzeliyor.

Rehber'e geçelim... Ublock Origin kullanacağız.
Önce eklentiyi indiriyoruz.

Chrome için:
Firefox için:
Edge için: Opera için:
Eklentiye tıklıyoruz ve Kontrol Paneli'ni açıyoruz. (1. Resim)

Filtrelerim sekmesine tıklıyoruz (2. Resim) ve boş bir satıra bu kodu yapıştırıyoruz.
Kod:
twitch.tv##+js(twitch-videoad)

Değişiklikleri Uygula seçeğine tıklıyoruz. (3. Resim)

Ayarlar sekmesine dönüyoruz. Gelişmiş sekmesi altındaki İleri düzey kullanıcıyım kutucuğunu işaretliyoruz. Yazının yanındaki küçük çark simgesine tıklıyoruz. (4. Resim)

Açılan sekmede userResourcesLocation seçeneğinin yanındaki unset yazısını silip bu kodu yapıştırıyoruz. (5. Resim)
Kod:
https://github.com/pixeltris/TwitchAdSolutions/raw/master/vaft/vaft-ublock-origin.js

Aynı sekmede üst kısımdaki Değişiklikleri Uygula seçeneğine tıklıyoruz. Sekmeleri kapatıp sayfayı yeniliyoruz.

İşlem bu kadar...

Projenin Github linki: GitHub - pixeltris/TwitchAdSolutions
2. resimdeki "değişikliği uygula" butonu bende aktif olmuyor nerede hata yapıyorum?

2. resimdeki "değişikliği uygula" butonu bende aktif olmuyor nerede hata yapıyorum?
2. denememde yapabildim. Teşekkür ederim bu rehber için.

Kiminde calisirken kiminde hicbir ise yaramiyor nedense. Bir hocamiz anlatmisti ayni yontemi, burada.
Hangisinden bahsettiğinizi anlamadım ama bu yöntem herkeste %100 işe yarar.

Oldukça açıklayıcı bir şekilde anlattım ama merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarım...

Önceden kullandığımda çalışıyordu. Ama kaldırmıştım. Şimdi tekrar kurduğumda çalışmadı. Sebebini bilen var mı?
Firefox kullanıyorum, sorunsuz çalışıyor. Eskiden Chrome kullandığımda da çalışıyordu. Şuan denemedim. Genelde uygulayanlar rehber'in ilk adımını yanlış yapıyor.

Resim atmaya çalıştığımda sunucu hatası oluştu diyor. Düzelince atarım resmi.

Bu şekilde yapılmalı.

Dosya Ekleri

• Kanıt.jpg
    Kanıt.jpg
    10,2 KB · Görüntüleme: 35
  • Yapılması gereken şey.jpg
    Yapılması gereken şey.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Hangisinden bahsettiğinizi anlamadım ama bu yöntem herkeste %100 işe yarar.

Oldukça açıklayıcı bir şekilde anlattım ama merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarım...

Konuda gosterdiginiz yontem, kimisinde ise yaramiyor (ben dahil). %100 diye bir sey yok yani. Hata yapmadigim konusunda her turlu eminim..

Yeni konular

Geri
Yukarı