Twitch YouTube vergi sistemi

UgurDur

Hectopat
Yer
Technopat Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selamlar YouTube kanalım bir gün çok gelişirse ve para kazanmaya kadar giderse ben YouTube'nin verdiği parayı almayacağım vergi vs. çok uğraştırıcı işlemler olduğu için. Ama Twitch'den bağış sub Bit gibi şeylerden gelen parayı alacağım.

Soru 1: YouTube'dan para kazanmamı açmazsam devlet para alıyorum olarak görüp vergi ister mi?
Soru 2: Twitch vergiyi zaten kesiyor diye bir söylenti var Twitch'den kazandığımız paranın vergisini vermemiz lazım mı devlet yarın öbür gün başımıza iş çıkarmasın.

Yaşım 18'den küçük.

Öncelikle herkese selamlar YouTube kanalım bir gün çok gelişirse ve para kazanmaya kadar giderse ben YouTube'nin verdiği parayı almayacağım vergi vs. çok uğraştırıcı işlemler olduğu için. Ama Twitch'den bağış sub Bit gibi şeylerden gelen parayı alacağım.

Soru 1: YouTube'dan para kazanmamı açmazsam devlet para alıyorum olarak görüp vergi ister mi?
Soru 2: Twitch vergiyi zaten kesiyor diye bir söylenti var Twitch'den kazandığımız paranın vergisini vermemiz lazım mı devlet yarın öbür gün başımıza iş çıkarmasın.

Yaşım 18'den küçük.
YouTube'dan para kazanmanız halinde vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Aksi taktirde vergiyi faiziyle verirsiniz ve ek cezalara tabii tutulursunuz. Para kazanmayı açmazsanız sıkıntı yok.

İkinci soruya gelecek olursak, devletin ne yapacağı belli olmuyor her gün yeni bir şey çıkarıp vergi almaya başlıyorlar. Bu YouTube vergi olayı yüzünden bir çok insan yüz binlerce lira ceza yedi. Şimdi de kripto para piyasasını vergilendirmeye çalışıyorlarmış.

Ayrıca 18 yaş altındaysanız AdSense'den gelir elde edemezsiniz. Aileniz adına açıp yapabilirsiniz belki.

Son düzenleme:
YouTube'dan 1 lira bile kazansanız gidip vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Aksi taktirde vergiyi faiziyle verirsiniz ve ek cezalara tabii tutulursunuz. Para kazanmayı açmazsanız sıkıntı yok.

İkinci soruya gelecek olursak, devletin ne yapacağı belli olmuyor her gün yeni bir şey çıkarıp vergi almaya başlıyorlar. Bu YouTube vergi olayı yüzünden birçok insan yüz binlerce lira ceza yedi. Şimdi de kripto para piyasasını vergilendirmeye çalışıyorlarmış.

Ayrıca 18 yaş altındaysanız AdSense'den gelir elde edemezsiniz. Aileniz adına açıp yapabilirsiniz belki.
Youtube'dan 1 tl kazansanız bile vergi mükellefi mi oluyoruz? Nereden duydun bunu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garipsiniz. Lütfen videoyu izleyin korkmanıza gerek yok.

Youtube'dan 1 tl kazansanız bile vergi mükellefi mi oluyoruz? Nereden duydun bunu?
Lütfen kaynağı olmayan şeylere inanmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Lütfen kaynağı olmayan şeylere inanmayın.
1 TL kazandığım için duyduğuma göre ortalama 1000 TL'ye şirket açıp. Daha sonra %40 vergi mi vereceğim? Eksiye düştük o zaman. Nedir bu saçmalık.

Aynı şekilde burada da belirtmiş. Kime inanacağız? İki kişide köklü kanallar.

Garipsiniz. Lütfen videoyu izleyin korkmanıza gerek yok.
Yanlışsa değiştirelim ben de başka bir kaynaktan böyle duymuştum.

Yanlışsa değiştirelim ben de başka bir kaynaktan böyle duymuştum.
Yanlış olup olmadığı belli değil. Şu anda bir bilgi kirliliği mevcut bunu birinin aydınlatması gerek. Kerim Demir farklı bir şey söylüyor Mesut Çevik farklı bir şey söylüyor. Şahsen 1 TL kazancıma 1000 TL vergi vermem zaten nasıl vereyim?

Geri
Yukarı