Twitch YouTube vergi sistemi

Yanlış olup olmadığı belli değil. Şu anda bir bilgi kirliliği mevcut bunu birinin aydınlatması gerek. Kerim Demir farklı bir şey söylüyor Mesut Çevik farklı bir şey söylüyor. Şahsen 1 TL kazancıma 1000 TL vergi vermem zaten nasıl vereyim?
Devlet bile ne yaptığını bilmiyor ki. :D

Dora’ya 1 senede kazandığı 7.000TL’den sonradan düşürülse de 340.000TL (Genç girişimci bonusu bozulması yüzünden bu kadar büyük bir bedel oldu) ceza geldi.Buna benzer bir sürü Youtuber var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dora’ya 1 senede kazandığı 7.000 TL’den (sonradan düşürülse de) 340.000TL ceza geldi. Buna benzer bir sürü Youtuber var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7.000 TL çok ayrı bir para. Aylık 583 TL falan ediyor. Ama bu ceza çok eski diye biliyorum. Yani üstüne bindire bindire gelmişler. Daha işin başındayken bu kadar korkmaya gerek yok diye düşünüyorum. Ben şahsen harçlığımı karşılayacak bir seviyeye geldiği zaman mesela giderim bu işi bilenine sorarım. Galiba muhasebeci oluyor. Zaten babalarımız üzerine bu şirket açma olayını atlayarak verebiliriz diye biliyorum. Amcam aynı şekilde Youtube'dan para kazanmaya başladı. Para çekme sınırı 200 TL diye biliyorum. Daha oraya ulaşmadı bile. Amcam sahlep işleri ile uğraşıyor. Haliyle şirketi var onun içine eklettirecek diye biliyorum.

Daha yeni bütün Youtuber’lara 5 yıllık inceleme yapıldı. Bence ne olur ne olmaz şirket kurup, vergi vermeli. Eğer fazla kazanmıyorsanız, para kazanma açılmamalı.

Daha yeni bütün Youtuber’lara 5 yıllık inceleme yapıldı. Bence ne olur ne olmaz şirket kurup, vergi vermeli. Eğer fazla kazanmıyorsanız, para kazanma açılmamalı.
Para kazanma kafasına göre açıp kapatabileceği bir şey değil. Benim fikrim açık kalmalı. Ama parasını tamamen Adsense içerisinde biriktirmeli yani çekmemeli. Daha sonra belirli bir meblağa ulaşınca. Şirket işlerini halledip parasını almalı. Sence mantıklı mı?

Daha yeni bütün YouTuber'lara 5 yıllık inceleme yapıldı. Bence ne olur ne olmaz şirket kurup, vergi vermeli. Eğer fazla kazanmıyorsanız, para kazanma açılmamalı.

Sormak istediğim şey şu;
Ben YouTube'dan milyonlar da gelse para kazanmak istemiyorum yani o para kazanma özelliğini aktif etmeyeceğim. Devlet para kazanmayı aktif etmediğimi görüp benden vergi kesmez değil mi?
Para kazanma kafasına göre açıp kapatabileceği bir şey değil. Benim fikrim açık kalmalı. Ama parasını tamamen AdSense içerisinde biriktirmeli yani çekmemeli. Daha sonra belirli bir meblağa ulaşınca. Şirket işlerini halledip parasını almalı. Sence mantıklı mı?

Hocam cevabınız için teşekkürler fakat parayı AdSense'ye atıp çekmesem vergi kesebilirler mi*
Yani YouTube'dan para kazanmayı hiç açmayayım mı yoksa açıp parayı çekmeyeyim mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı