Twitter, Instagram vb yerlerde tanımadığım kişiler takip ediliyor, sahte linkler atılıyor

AloneDarktr1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5500 RTX 3060 12GB 16GB RAM
1 aydır olan olayı yeni fark etmişim. Instagram'da tanımadığım 2 bin + kişi takip ediyorum (ben sadece ailemi ve arkadaşlarımı takip ediyordum.) Ve Twitter'da da sahte Binance linki vb atılmış 2000 dolar kazandım diye. Ne yapılabilir? (şifrelerimi sıfırladım.)

1 aydır olan olayı yeni fark etmişim. Instagram'da tanımadığım 2 bin + kişi takip ediyorum (ben sadece ailemi ve arkadaşlarımı takip ediyordum.) Ve Twitter'da da sahte Binance linki vb atılmış 2000 dolar kazandım diye. Ne yapılabilir? (şifrelerimi sıfırladım.)
bu hesaplara bilgisayar üzerinden giriş yaptınızmı ?

Takibi bırakanlar uygulaması tarzı bir şey kullandınız mı? Geçenlerde indirmiş olduğum uygulama yüzünden Instagram beni sürekli atıp durdu şifremi değiştirdim uygulamayı kaldırdım sorun çözüldü.

Takibi bırakanlar uygulaması tarzı bir şey kullandınız mı? Geçenlerde indirmiş olduğum uygulama yüzünden Instagram beni sürekli atıp durdu şifremi değiştirdim uygulamayı kaldırdım sorun çözüldü.

Hayır, yapmadım.

Bu hesaplara bilgisayar üzerinden giriş yaptınız mı?

Evet, hatta şu an bütün takip edilenleri çıkarmaya çalışıyorum.

İki faktörlü doğrulama bile var ona rağmen girmişler. (Gmail'e giriş kodu geldi ama yeni konumdan giriş vb yazmadı.)

ınstagram üzerinden mobil cihaz üzerinden ayarlara girip güvenlik yerine gelip giriş haraketlerine bakarmısınız farklı giriş varmı diye

Bazı tarayıcı uzantıları ile hesabınıza girmeden takip etme gibi şeyler yapabiliyorlar. Tarayıcınızda bulunan uzantılardan güvenmediklerinizi kaldırın.

Benzer bir olay Nano Adblocker başına gelmişti. Geliştiricisi insanlara haber vermeden uzantıyı iki tane Türk geliştiriciye satmıştı. Onlar da uzantının popülerliğini, Instagram üzerinden takip ve beğeni için kullandılar. Tarayıcı uzantılarının siteler üstünde etkisi olduğundan bu tarz sorunlar yaşanabiliyor.

Instagram ve Twitter hesabına bağlı uygulamaları kontrol edin.

En son olarak giriş yapılan cihazları kontrol edin.

Önce Instagram giriş onaylamalarını düzenleyin. Sonra kullandığınız cihazlar da dahil tüm cihazlardan çıkış yapın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı