TYT için günde 250 soru çözen biri haftada 1 gün ara vermeli mi?

Fruki16

Hectopat
Makaleler
1
Öncelikle 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfta bir hayli çuvallayıp çürük bir OBP getirdiğim için pişmanım (yazın başlarında yine yattım). Eskiden derece yapıp çok iyi yerlere gelen dayılarımla yaptığım sohbetlerden sonra bir çalışma içerisine girmiştim ve ciddi anlamda azim istek ve 1000, olmazsada en az 5000 gibi bir hedefim var. Kaynak konusunda gerek çevre desteği gerek maddi durumdan sıkıntım yok bu konuda çok şanslıyım. Güncel olarak günde 250 soru çözüyorum ve 6 gün çalışıp 1 gün mola veriyorum. Bu mola doğru bir şey mi? Değilsede programımda o 1 gün içinde ders programlaması yaptım. "çok kasma önemsiz seneye başlarsın" falan demeyin zaten 9. sınıf temelimde fazlasıyla kötü olduğu için 9 tekrarıda yapıyorum, bir yandan TYT çalışmaya başlamak içinde 10. sınıf konularına giriş yapıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Screenshot_20230719-201831_Samsung Notes.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle 10. sınıfa geçtim ve 9. sınıfta bir hayli çuvallayıp çürük bir OBP getirdiğim için pişmanım (yazın başlarında yine yattım). Eskiden derece yapıp çok iyi yerlere gelen dayılarımla yaptığım sohbetlerden sonra bir çalışma içerisine girmiştim ve ciddi anlamda azim istek ve 1000, olmazsada en az 5000 gibi bir hedefim var. Kaynak konusunda gerek çevre desteği gerek maddi durumdan sıkıntım yok bu konuda çok şanslıyım. Güncel olarak günde 250 soru çözüyorum ve 6 gün çalışıp 1 gün mola veriyorum. Bu mola doğru bir şey mi? Değilsede programımda o 1 gün içinde ders programlaması yaptım. "çok kasma önemsiz seneye başlarsın" falan demeyin zaten 9. sınıf temelimde fazlasıyla kötü olduğu için 9 tekrarıda yapıyorum, bir yandan TYT çalışmaya başlamak içinde 10. sınıf konularına giriş yapıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1868748
9.sınıf ortalaman kaçtı?

Günde 35 paragraf üstüne çıkma. Bir gün paragraf çözüyorsan diğer gün dil bilgisi bak. Aralara serpiştir. Her gün paragraf mantıklı değil. Sözcükde anlam kat aralara. Ve şuan daha 10. Sınıf olcan bu kadar kasmana gerek yok aslında. 2 gün off verebilirsin (daha çokda olur erken gerçekten sıkar belli bir yerden sonra 12 de çalışmazsın.) Geometriyi kaçırma ama. 11 de de kullanıyorsun lazım oluyor üçgenler.

9. sınıf ortalamam 68.
Ortalaman 68 ve günde 250 soru mu çözüyorsun şuan? İlginç bir azim verme olmuş tebrik ederim.

Günde 35 paragraf üstüne çıkma. Bir gün paragraf çözüyorsan diğer gün dil bilgisi bak. Aralara serpiştir. Her gün paragraf mantıklı değil. Sözcükde anlam kat aralara. Ve şuan daha 10. Sınıf olcan bu kadar kasmana gerek yok aslında. 2 gün off verebilirsin (daha çokda olur erken gerçekten sıkar belli bir yerden sonra 12 de çalışmazsın.)
Hocam valla ilk 5k da kaç kişi yaz tatlinin 5 günü 250 soru çözüyordu 9 ken onu bilemedim.

Hocam çok yormayın kendinizi. Önemli senelerde sağlam bıkkınlık yaratıyor bu tarz şeyler. Birçok tanıdığımda oldu bu bıkkınlık.

9 tekrar atıp okul zamanı günü gününe 10. sınıfa çalışsanız yeter de artar size.

Ortalaman 68 ve günde 250 soru mu çözüyorsun şu an? İlginç bir azim verme olmuş tebrik ederim.

Aslında dil okurum diye ilk yıl İngilizceye ağırlık vermiştim. Pişmanım.

Günde 35 paragraf üstüne çıkma. Bir gün paragraf çözüyorsan diğer gün dil bilgisi bak. Aralara serpiştir. Her gün paragraf mantıklı değil. Sözcükde anlam kat aralara. Ve şu an daha 10. Sınıf olcan bu kadar kasmana gerek yok aslında. 2 gün off verebilirsin (daha çok da olur erken gerçekten sıkar belli bir yerden sonra 12 de çalışmazsın.) Geometriyi kaçırma ama. 11 de de kullanıyorsun lazım oluyor üçgenler.

O zaman 6 günü A ve B diye 2'ye bölüp dil bilgisini yaymaya çalışacağım, belki 3 5 soru sayısı düzenlemesi de yaparım. Teşekkür ederim öneri için.

Eki Görüntüle 1868761
Mesajımı dikkate almadın sanırım ama gerçek bu. Ayrıca günde bu kadar yüksek soru sayısına çıkman normal değil. Seviyene göre aşırı kolay sorular çözüyor olabilirsin. 70 geometri çözünce kafa patlar zaten mesela.

Geri
Yukarı