TYT için günde 250 soru çözen biri haftada 1 gün ara vermeli mi?

İngilizce çalışman seni pişman etmez bundan emin olabilirsin. Ama grammer yerine önceliği bence kelime öğrenmeye ver. Türkçe içinde paragrafda 20 soru ile başlayıp önce 20 soruyu 20-25 dakikada yapabilip en yüksek neti çıkarmata çalışman daha iyi olur. Zamanla onu 35'e çıkar. Geometri çözdüğün gün matematiği biraz daha az tutabilirsin. Biyoloji ve kimyayı sakın ama sakın kaçırma. 11 ve 12 de gerekiyor TYT konuları. Çok pişmanım şu an kaçırdım diye.

Zaten gramer konusuna okulda fazlasıyla ağırlık veriyorlar tek kaynaktan alıştırma yapıyorum sadece. Listening-speaking için genelde oturduğum yerdeki siyahi insanlarla sohbet ediyorum ve kendime hayali senaryolar kurup konuşmalar yapıyorum. Reading için A1-B1 arası birkaç İngilizce okuma kitabım var oradan hallediyorum. Dediğiniz gibi geometri konuları ilerledikçe ağır olacak gibi duruyor bu sebeple geometriyi ve matematiği biraz düşürüp bu zamanı fizik-kimya-biyoloji için değerlendirebilirim. Paragraf için dediğiniz gibi 20 soru uygun gibi ayrıca diğer tavsiyelerinizide uygulamaya çalışacağım. Peki sizce fizik-kimya-biyoloji derslerini fazla soru sayısı ile dönüşümlümü çözmeliyim (a günü fizik, b günü kimya, c günü biyoloji gibi) yoksa bu soru sayısını dağıtıp gün içerisinde hepsini çözmeli miyim?

Paragraf eklemişsin, problem neden eklemedin hocam?

Problem çok gerekli mi? Çözdüğüm matematik kaynaklarındaki yeni nesil sorular zaten problem değil mi? Yanlış biliyorsam diye soruyorum hocam.

Günde 150 soru matematik çözüp nasıl diğerlerine kafa kalıyor? Acaba çok temel sorular mı çözüyorsunuz? Ayrıca bu kadar erkenden başlamak son senelerdeki disiplininizi etkileyebilir. Haberiniz olsun.

Muhtemelen okul başladığında çözdüğüm soru sayısını düşüreceğim hocam. Zaten ne sosyal medya ne başka bir şey kullanıyorum bilgisayarıda kaldırdım köşeye satacağım evde otur otur dersten başka yapacak bir şey gelmiyor insanın aklına.

Son düzenleme:
Muhtemelen okul başladığında çözdüğüm soru sayısını düşüreceğim hocam. Zaten ne instagram ne başka birşey kullanıyorum bilgisayarıda kaldırdım köşeye satacağım evde otur otur dersten başka yapacak birşey gelmiyor insanın aklına.
Bilgisayarı satmak büyük bir hata olur. İddaa ediyorum 100 öğrenciden 100'üde sınava kadar bu disiplinde çalışamaz en geç 1 sene sonra pili biter. Ben tavsiyeyi denediğimden ve arkadaşlarımın hayatından veriyorum, ister uygulayın ister uygulamayın. Kendi düşen ağlamaz.

Son düzenleme:
Zaten gramer konusuna okulda fazlasıyla ağırlık veriyorlar tek kaynaktan alıştırma yapıyorum sadece. Listening-speaking için genelde oturduğum yerdeki siyahi insanlarla sohbet ediyorum ve kendime hayali senaryolar kurup konuşmalar yapıyorum. Reading için A1-B1 arası birkaç İngilizce okuma kitabım var oradan hallediyorum. Dediğiniz gibi geometri konuları ilerledikçe ağır olacak gibi duruyor bu sebeple geometriyi ve matematiği biraz düşürüp bu zamanı fizik-kimya-biyoloji için değerlendirebilirim. Paragraf için dediğiniz gibi 20 soru uygun gibi ayrıca diğer tavsiyelerinizide uygulamaya çalışacağım. Peki sizce fizik-kimya-biyoloji derslerini fazla soru sayısı ile dönüşümlü çözmeliyim (a günü fizik, b günü kimya, C günü biyoloji gibi) yoksa bu soru sayısını dağıtıp gün içerisinde hepsini çözmeli miyim?

Problem çok gerekli mi? Çözdüğüm matematik kaynaklarındaki yeni nesil sorular zaten problem değil mi? Yanlış biliyorsam diye soruyorum hocam.

Muhtemelen okul başladığında çözdüğüm soru sayısını düşüreceğim hocam. Zaten ne instagram ne başka birşey kullanıyorum bilgisayarıda kaldırdım köşeye satacağım evde otur otur dersten başka yapacak birşey gelmiyor insanın aklına.
Dostum lise hayatı böyle geçmez ki. Hayat dersten ibaret değil. Tek ders dışında aklınıza sanal şeyler geliyorsa zaten durum vahim. Gidin lise arkadaşlarınızla dışarı çıkın eğlenin. 9-10. sınıfta arkadaşlarınız eğlenirken siz evde oturup ders çalışırsanız, sınav senesi de arkadaşlarınız oturup ders çalışır, siz de o zaman dersten bıkarsınız zaten.

Bilgisayarı satmak büyük bir hata olur. İddaa ediyorum 100 öğrenciden 100'üde sınava kadar bu disiplinde çalışamaz en geç 1 sene sonra pili biter. Ben tavsiyeyi denediğimden ve arkadaşlarımın hayatından veriyorum, ister uygulayın ister uygulayamayın. Kendi düşen ağlamaz.
Aynı tepkiyi verdim dostum. Yapabileceğin büyük hatalardan biri olur.

250 sorunun çoğu sözel dersler gördüğüm kadarıyla yani bence 250 soru çözmende bir sıkıntı yok şimdiden başlasan gayet iyi olur ben senin yerinde olsam oturur okul başlamadan 10. sınıf derslerini baştan sona bitirirdim sonra okul zamanı çok rahat edersin. (3 ay bunun için gayet yeterli bir süre hem 9daki eksiklerini kapatman hem 10. sınıfı bitirmen için.)

Bilgisayarı satmak büyük bir hata olur. İddia ediyorum 100 öğrenciden 100'üde sınava kadar bu disiplinde çalışamaz en geç 1 sene sonra pili biter. Ben tavsiyeyi denediğimden ve arkadaşlarımın hayatından veriyorum, ister uygulayın ister uygulayamayın. Kendi düşen ağlamaz.

Zaten evde 1 adet laptop var işlerim olursa oradan hallederim. Bilgisayar evde durdukça kaldırıp kaldırıp kuruyorum ister istemez. Oyun oynamak varkende gidip ders çalışasım gelmiyor 10 saat oyun oynuyorum hayatsız gibi. Bilgisayar olmayınca yapacak bir şey olmadığından otura sıkıla salonda dururken eninde sonunda oturuyorum masaya çalışıyorum.

Zaten gramer konusuna okulda fazlasıyla ağırlık veriyorlar tek kaynaktan alıştırma yapıyorum sadece. Listening-speaking için genelde oturduğum yerdeki siyahi insanlarla sohbet ediyorum ve kendime hayali senaryolar kurup konuşmalar yapıyorum. Reading için A1-B1 arası birkaç İngilizce okuma kitabım var oradan hallediyorum. Dediğiniz gibi geometri konuları ilerledikçe ağır olacak gibi duruyor bu sebeple geometriyi ve matematiği biraz düşürüp bu zamanı fizik-kimya-biyoloji için değerlendirebilirim. Paragraf için dediğiniz gibi 20 soru uygun gibi ayrıca diğer tavsiyelerinizide uygulamaya çalışacağım. Peki sizce fizik-kimya-biyoloji derslerini fazla soru sayısı ile dönüşümlü çözmeliyim (a günü fizik, b günü kimya, C günü biyoloji gibi) yoksa bu soru sayısını dağıtıp gün içerisinde hepsini çözmeli miyim?
Yoldaydım şimdi geldim. Biyoloji çok ayrıntı içeren bir ders yapamazsan moral bozma. Az az aynı gün içinde fizik kimya çözebilirsin. 20-20 olcak şekilde. Biyoloji çözdüğün günde paragraf çözme. 9 konularını tammalayınca günlük çözdüğün soru sayısını bence de düşür. En önemlisi sosyal hayatın ile dersleri birlikte götür pişman olursun. Bu konuda ciddiyim 12 de zaten tüm gün çalışcaksın. Sosyal hayatını asla ve asla kapatma. Yapcaksan da programlı yap yapcağını pcyi satmana gerek yok. Çek fişini kaldır 12. Sınıfta.

250 sorunun çoğu sözel dersler gördüğüm kadarıyla yani bence 250 soru çözmende bir sıkıntı yok şimdiden başlasan gayet iyi olur ben senin yerinde olsam oturur okul başlamadan 10. sınıf derslerini baştan sona bitirirdim sonra okul zamanı çok rahat edersin. (3 ay bunun için gayet yeterli bir süre hem 9daki eksiklerini kapatman hem 10. sınıfı bitirmen için.)
1 ay kaldı hocam eğer yaz tatilini kast ediyorsanız sonra 10. sınıf başlıyor. Ama diğer türlü dediğiniz gibi 3 ayda bu şekilde bir çalışma ile halledebilirim gibi duruyor.

Dostum lise hayatı böyle geçmez ki. Hayat dersten ibaret değil. Tek ders dışında aklınıza sanal şeyler geliyorsa zaten durum vahim. Gidin lise arkadaşlarınızla dışarı çıkın eğlenin. 9-10. sınıfta arkadaşlarınız eğlenirken siz evde oturup ders çalışırsanız, sınav senesi de arkadaşlarınız oturup ders çalışır, siz de o zaman dersten bıkarsınız zaten.

Aynı tepkiyi verdim dostum. Yapabileceğin büyük hatalardan biri olur.
Arkadaşlarımla zaten görüşüyorum hocam hayatsız gibi derse gömülmüyorum😀

Zaten evde 1 adet laptop var işlerim olursa oradan hallederim. Bilgisayar evde durdukça kaldırıp kaldırıp kuruyorum ister istemez. Oyun oynamak varkende gidip ders çalışasım gelmiyor 10 saat oyun oynuyorum hayatsız gibi. Bilgisayar olmayınca yapacak bir şey olmadığından otura sıkıla salonda dururken eninde sonunda oturuyorum masaya çalışıyorum.
Hocam satmak yerine ailenizle konuşun saklasınlar bir yere.

1 ay kaldı hocam eğer yaz tatilini kast ediyorsanız sonra 10. sınıf başlıyor. Ama diğer türlü dediğiniz gibi 3 ayda bu şekilde bir çalışma ile halledebilirim gibi duruyor.
Hocam 2 ay var nasıl 1 ay kaldı? 11 Eylül'de açılmayacak mı? 54 gün var. Ben 20 haziranda başladım 9 10 kimya fizik ve geometrisini 1 ayda bitirdim sen sadece 10 .sınıf çalışacaksın 1 ayda değil 2 ayda bitir bence yine gayet iyi olur. Yerinde olsam böyle yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı