TYT için günde 250 soru çözen biri haftada 1 gün ara vermeli mi?

Yoldaydım şimdi geldim. Biyoloji çok ayrıntı içeren bir ders yapamazsan moral bozma. Az az aynı gün içinde fizik kimya çözebilirsin. 20-20 olcak şekilde. Biyoloji çözdüğün günde paragraf çözme. 9 konularını tammalayınca günlük çözdüğün soru sayısını bence de düşür. En önemlisi sosyal hayatın ile dersleri birlikte götür pişman olursun. Bu konuda ciddiyim 12 de zaten tüm gün çalışcaksın. Sosyal hayatını asla ve asla kapatma. Yapcaksan da programlı yap yapcağını pcyi satmana gerek yok. Çek fişini kaldır 12. Sınıfta.
Zaten zorlandığım ve en nefret ettiğim 2 dersten biri biyoloji, diğeride coğrafya.

1 ay kaldı hocam eğer yaz tatilini kast ediyorsanız sonra 10. sınıf başlıyor. Ama diğer türlü dediğiniz gibi 3 ayda bu şekilde bir çalışma ile halledebilirim gibi duruyor.

Arkadaşlarımla zaten görüşüyorum hocam hayatsız gibi derse gömülmüyorum😀
Hocam evde otur otur yapacak bir şey yok demişsiniz. Ondan dedim. Çıkıp gezebilirsiniz anlamında.

Hocam 2 ay var nasıl 1 ay kaldı? 11 Eylül'de açılmayacak mı? 54 gün var. Ben 20 haziranda başladım 9 10 kimya fizik ve geometrisini 1 ayda bitirdim sen sadece 10 .sınıf çalışacaksın 1 ayda değil 2 ayda bitir bence yine gayet iyi olur. Yerinde olsam böyle yapardım.
TYT Kimya Fizik Geometriyi 30 Günde bitirdiğini mi iddaa ediyorsun ? Günde 7-8 saat çalışmıyorsan imkansız.

Hocam 2 ay var nasıl 1 ay kaldı? 11 Eylül'de açılmayacak mı? 54 gün var. Ben 20 haziranda başladım 9 10 kimya fizik ve geometrisini 1 ayda bitirdim sen sadece 10 .sınıf çalışacaksın 1 ayda değil 2 ayda bitir bence yine gayet iyi olur. Yerinde olsam böyle yapardım.
Doğru diyorsunuz hocam ben Eylülde başlıyor olarak hesap etmişim.

TYT Kimya Fizik Geometriyi 30 Günde bitirdiğini mi iddaa ediyorsun ? Günde 7-8 saat çalışmıyorsan imkansız.
Burda bende takıldım geometri kesinlikle 1 ayda bitcek bir ders değil. Çok baştan savma yapmıştır. Fizik bitirmek basit ama konulardan bir optik, ısı sıcaklık ve basınç&kaldırma kuvveti zorlar. Kimyanın da bitceğini düşünmüyorum eksikleri vardır illa.

Hocam önce o zaman öz disiplininizi geliştirin. Emin olun okul sürecinde tüm bunlardan daha çok işe yarar.

Hocam kendimi tanıyorum o bilgisayar evde olduğu sürece ders çalışırken bile aklıma ben ne yapıyorum gidip şunu bunu yapmak varken daha 3 yıl var sınava derim kendi kendime sonra bozulur gider. Kafa yorgunluğu yaratmaktan başka bir işe yaradığı yok meretin.

Yani kime göre imkansız değişir tabii. TYT kimya vaflarım vardı toplam 7 tane günde 1 ünite bitirerek 7 günde bitirdim fiziğinde ilk konularını geçip ( az temelim vardı.) elektrik optik ısı basınç dalgalar konularını bitirdim. yaklaşık 15 günde de günde 6 video izleyerek bir de soru çözerek kenan kara'nın çembere kadar olan oynatma listesini izledim kimyada denemede 7'de 6 fizikte 5 6 geometriden de 6 7 net çıkartabiliyorum şuan tabii tam olarak bitmiş diyemem hızlı ilerledim biraz AYT odaklanmak için.

Geri
Yukarı