TYT için şimdi çalınmaya başlanırsa başarılı olunur mu?

Anunswin

Hectopat
Merhaba. Hayatım boyunca adamakıllı ders çalışmadığım için yanlışlarımı göre göre 1, 1.5 aydır TYT başlamaktayım ama ilk konularda kaldım nasıl çalışacağımı bilmediğimden vs çeşitli sebeplerden ötürü. İstediğim bölüm Ankara'da olan bir PC programcılığı acaba şimdi yine adamakıllı başlasam mı yoksa hiç üniversiteye gitmesem mi kararsızım lise temelim var denilecek kadar yok acaba okumasam mı diye çok düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hayatım boyunca adamakıllı ders çalışmadığım için yanlışlarımı göre göre 1, 1.5 aydır TYT başlamaktayım ama ilk konularda kaldım nasıl çalışacağımı bilmediğimden vs çeşitli sebeplerden ötürü istediğim bölüm Ankara da olan bir PC programcılığı acaba şimdi yine adamakıllı başlasam mı yoksa hiç üniversiteye gitmesem mi kararsızım lise temelim var denilecek kadar yok acaba okumasam mı diye çok düşündüm.
Hangi sınıfsınız?

1642956977296.png

Hiç çalışmayan adamlar bu net aralığında yapıyor genellikle. Dolayısıyla yapılması imkansız netler değil, önümüzde 6 aylık bir süreç var. Mayıs'a kadar konu çalışıp Mayıs'tan itibaren de ful deneme yapsan bu netlere fazlasıyla ulaşırsın zaten.

Eki Görüntüle 1279654

Hiç çalışmayan adamlar bu net aralığında yapıyor genellikle. Dolayısıyla yapılması imkansız netler değil, önümüzde 6 aylık bir süreç var. Mayıs'a kadar konu çalışıp mayıs'tan itibaren de ful deneme yapsan bu netlere fazlasıyla ulaşırsın zaten.

Hocam 4.5 ay mı ne var. Hocam inanın bana hocalarımın zamanında sözlerine çok hak verdim. Benden nefret etmezler de sınıfın huzurunu bozan bir serseri vs. değildim sadece derslerine çalış derlerdi, ileride pişman olursun derlerdi. Ben de eve gidip oyun oynardım ya çok hak verdim onlara. Hocam dediğinizi yapacağım ama ders rutinimden fizik dersini çıkartıp geometri koydum iyi yapmış mıyım? Nedeni fiziği konu anlatımında az çok yaparken sorular karşısında afallamam. Hocam matematiği bile az çok yaparken fizik de patlıyorum. Hocam bir de ben şöyle düşündüm acaba TYT matematiğe sadece problemlere ve geometriye mi çalışsam zaman açısından.
Eki Görüntüle 1279654

Hiç çalışmayan adamlar bu net aralığında yapıyor genellikle. Dolayısıyla yapılması imkansız netler değil, önümüzde 6 aylık bir süreç var. Mayıs'a kadar konu çalışıp mayıs'tan itibaren de ful deneme yapsan bu netlere fazlasıyla ulaşırsın zaten.

Hocam bu arada ben lisede bilim bölümünden mezun olduğum için sanırım ek puan alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Anunswin, TYT matematik için ilk 12 konu ve problemle beraber geometriyi bilirsen 15 netten aşağı yapmazsın zaten. Onun dışında fen için en çok çıkan konulara çalış.

Tamamdır hocam öyle yapayım. Hocam bilmekten kastığınız çok yüksek doğrular yapmak mı yoksa konuyu bilip orta derece soruları yapabilmek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı