TYT Türkçe sıfırdan nasıl 30 net yapılır?

thworld

Hectopat
Arkadaşlar hedefim 30 net sıfırdan başlayacağım. 1 haftada konuları bitirip TYT Türkçe çalışacağım. Nasıl çalışmalıyım?

Arkadaşlar hedefim 30 net sıfırdan başlayacağım. 1 haftada konuları bitirip TYT Türkçe çalışacağım. Nasıl çalışmalıyım?

Onca yıl edebiyat görüp sadece dil bilgisi ve paragrafı normal bir liseli en az 25-30 yapabilmeli zaten. Bol paragraf çözüp çalışırsanız her türlü yaparsınız dert etmeyin.

Sosyal: 10.
Matematik: 10.
Fen: 10
Bu netlere ulaşmak için nasıl bir plan çizmeliyim?

Zaten her gün 40 soru paragraf çözüyorum.

Plan çizmenize gerek yok ki hocam o netler için. Kaba olacak biraz ama zihinsel engelli falan değilseniz en az 30-40 net çıkarmanız lazım toplam TYT'den zaten. Hedefinizi yükseklerde tutun.

Okuduğunu anlıyorsan en az 20 net yaparsın Türkçede.

Aynen öyle gerisi çalışmaya bağlı.

Sosyal: 10.
Matematik: 10.
Fen: 10.
Bu netlere ulaşmak için nasıl bir plan çizmeliyim?

Sosyal konu çalışmaktan başka caren yok zaten cok zor olmuyor temel nedenlerı ve terimleri bilsen yaparsın.
Matematik problemlere calıssan 10 net yaparsın diye dusunuyorum.

Fen ıse konu fızık ıcın ve kımya ıcın calısman lazım ve bıyolojı ezbere gırıyor.
İstediğin netler cok fazla değil yaparsın. Bir tek Türkçe ugrastırır gıbı gerısını konuları bıl test coz yeter diye dusunuyorum.

Paragraf sorularının ne kadar etkili olduğu önemli hocam. Gerekirse 300 soru çözün siz o sorulardan verim alamazsanız ve pratiğinizi geliştiremezseniz bir işe yaramaz. Yararlı oluyor diyorsanız biraz sabretmeniz lazım ben Türkçe'de 30'un üstünü göremiyordum sonra her gün 20'şer soru çözmeye + kitap okumaya başladım ondan sonra girdiğim ilk TYT'de 35 yaptım. Hız yayınlarının paragrafı iyi tavsiye ederim kolay orta zor karışık sorulara sahip denemeleri ve her türlü soru tipi için mini testleri var.

Geri
Yukarı