TYT'ye nasıl başlamalı?

HeisenberG_g

Hectopat
Herkese iyi sosyaller ben 11. sınıfa yeni geçtim ve TYT'ye nasıl çalışacağımı bilmiyorum şimdiden başlamalı mıyım? Yoksa yazın mı başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. TYT bilgim çok yok ortalama derecede. Sayısalım.

Son düzenleme:
Herkese iyi sosyaller ben 11. sınıfa yeni geçtim ve TYT'ye nasıl çalışacağımı bilmiyorum şimdiden başlamalı mıyım? Yoksa yazın mı başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim. TYT bilgim çok yok ortalama derecede.
Matematiğin kötüyse işin çok zor. Hem 11. sınıf matematiği hem de TYT Matematiğe aynı anda çalışmak zorunda kalacaksın.

Güzel çalışılmalı.
Şaka bir yana. Önce 9. sınıf matematikten eksiklerinizi halledin. Problem kısmına ve geometri kısmına çalışın.

Matematiğin kötüyse işin çok zor. Hem 11. sınıf matematiği hem de TYT matematiğe aynı anda çalışmak zorunda kalacaksın.

Matematikte bir sıkıntı yok diğer sayısal kısma çalışmalı mıyım? Veya ne zaman çalışmalıyım?

Matematikte bir sıkıntı yok diğer sayısal kısma çalışmalı mıyım? Veya ne zaman çalışmalıyım?
11.sınıfta 11.sınıf konularına odaklanmanı öneririm. Haftada bir kez TYT denemesine katılmayı unutma. TYT adına her gün paragraf çözebilirsin. Fen kısmında ise TYT-AYT ortak konular var onlara bakabilirsin. Ama 11.sınıf konularını iyice kavra. Çünkü 11.sınıf konuları çok zor.

11.sınıfta 11.sınıf konularına odaklanmanı öneririm. Haftada bir kez TYT denemesine katılmayı unutma. TYT adına her gün paragraf çözebilirsin. Fen kısmında ise TYT-AYT ortak konular var onlara bakabilirsin. Ama 11.sınıf konularını iyice kavra. Çünkü 11.sınıf konuları çok zor.

Teşekkür ederim.

Sana önerim, TYT konularını bu yıla dağıt hem 11 hem TYT şeklinde ilerlet. Hem bir yıla dağıttığın için TYT fazla zaman almayacak asıl gündemin 11 olacak. Ama TYT düşükse AYT temelin yani 11. Sınıf düzgün olmaz.

Geri
Yukarı