Çözüldü uBlock Origin Valorant reklamlarını engellemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

439902

Hectopat
Yaklaşık 1 yıldır böyle. Diğer tarayıcılarda değil, sadece Chrome'da böyle. Valorant dışında her türlü reklamı engelliyor. Neden böyle yapıyor bu eklenti? Aksi taktirde kullanmayı bırakacağım.

Çözüm
Tavsiye ettiğim ayarlar ile birlikte kullanın.

Ayrıca sorun yaşadığınızda filtrelerin ön belleğini temizleyip güncelleyin.

Screenshot_4.png

Ekstra olarak Privacy Badger kullanmanızı öneririm. Ublock Origin ile birlikte kullanınca çok daha etkili bir çözüm oluyor.

YouTube'un reklam engelleyicileri atlatmaya çalıştığını da unutmayın. Uzantı fark etmeksizin her zaman reklam gördüğünüz zamanlar olacaktır. Filtreler sürekli bunları engellemek için güncelleme alıyor. Ublock Origin içerisinde AdGuard filtreleri de barındırdığından uzantı olarak AdGuard'dan daha iyidir. Özellikle kozmetik filtre engelleme özelliği ve daha fazla gizlilik için sunduğu ayarlardan dolayı tercih etmenizi öneririm.
AdGuard engelliyor. uBlock Origin'e gerek yok.

Bazı AdBlock'ların anlaşmaları falan olabiliyor reklam veren kişilerle. Bu düşük bir olasılık tabii.

Hangi sitedeki hangi reklamı hocam? Bende bütün reklamları engelliyor. Öge seçme modunda engellenmesini istediğiniz kısmı seçip engelleyebilirsiniz.

Yaklaşık 1 yıldır böyle. Diğer tarayıcılarda değil, sadece Chrome'da böyle. Valorant dışında her türlü reklamı engelliyor. Neden böyle yapıyor bu eklenti? Aksi taktirde kullanmayı bırakacağım.

Google Chrome artık reklam engelleyicileri yavaş yavas devre dışı birakmaya başladı.

Google Chrome artık reklam engelleyicileri yavaş yavas devre dışı birakmaya başladı.
Ocak 2023'de gelecek Manifest V3 güncellemesi ile devre dışı bırakılacak diye biliyorum. Eğer tüm Chromium tarayıcılar etkilenirse Firefox'a geçmenin zamanı gelmiş demektir.

Youtube'da görüyorum.
YouTube Premium kullandığım için reklam çıkmıyor, onun hakkında bir şey diyemeyeceğim hocam. AdGuard deneyebilirsiniz o da güzel bir eklentidir.

Ocak 2023'de gelecek Manifest V3 güncellemesi ile devre dışı bırakılacak diye biliyorum. Eğer tüm Chromium tarayıcılar etkilenirse Firefox'a geçmenin zamanı gelmiş demektir.

YouTube Premium kullandığım için reklam çıkmıyor, onun hakkında bir şey diyemeyeceğim hocam. AdGuard deneyebilirsiniz o da güzel bir eklentidir.
Aynı şeyi yazdık benimkini beğenmedi ama gerçek bu.

Ocak 2023'te gelecek manifest V3 güncellemesi ile devre dışı bırakılacak diye biliyorum. Eğer tüm Chromium tarayıcılar etkilenirse Firefox'a geçmenin zamanı gelmiş demektir.

Resmi olarak kökten o zaman kapatılacak. Şu an üstünde çalışılıyor.
Dediğiniz gibi Firefox'a gecmek dışında bir secenek kalmıyor.

Geri
Yukarı