Ubuntu dışında Linux dağıtımı tavsiyesi

Ubuntu'yu iyi bir şekilde kullanabiliyorum onun dışında başka neler onerirsiniz?

Windows gibi bir görünüm istiyorsanız Linux Mint Cinnamon, eğer Linux'a hakimseniz Arch, eğer günlük kullanım istiyorsanız Fedora/Manjaro/EndeavourOS, tasarım istiyorsanız Deepin. @Rona

Windows gibi bir görünüm istiyorsanız Linux Mint Cinnamon, eğer Linux'a hakimseniz Arch, eğer günlük kullanım istiyorsanız Fedora/Manjaro/EndeavourOS, tasarım istiyorsanız Deepin. @Rona

Deepin tavsiye etmem. Çin menşeli bir dağıtım. Öncesinde de güvenlik alanında problem yaşadılar diye hatırlıyorum.

Deepin kullanacağıma Custom Windows kullanırım.

Onun haricinde bütün öneriler güzel.

@erengore hocamın dediği sırayla distrohopping yapılabilir. Ama Manjaro'yu çıkarmak gerek. Manjaro yerine arcolinuxb olabilir.

Deepin tavsiye etmem. Çin menşeli bir dağıtım. Öncesinde de güvenlik alanında problem yaşadılar diye hatırlıyorum.

Deepin kullanacağıma Custom Windows kullanırım.

Onun haricinde bütün öneriler güzel.

@erengore hocamın dediği sırayla distrohopping yapılabilir. Ama Manjaro'yu çıkarmak gerek. Manjaro yerine arcolinuxb olabilir.
Kolay Arch diye yapıştırdım listeye yoksa ben de biliyorum.

Kolay Arch diye yapıştırdım listeye yoksa ben de biliyorum.

Manjaro şu anki haliyle destek görmemesi gereken bir proje. Arcolinux ve EndeavourOS ekipleri Manjaro kadar kurumsallaşamamış olsa da ondan katbekat daha disiplinli ve vizyoner hareket ediyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı