Ubuntu, Windows 11'den daha iyidir

Bu arada şu anki Windows 11 bile Ubuntu'dan çok önde olan özelliklere sahip. Her şeyden öte driver ve güncelleme desteği zaten yeterli bir şey. Ubuntu kullanılmaz değil ama Windows 11 ile karşılaştırmak abes.

Evet Linux deneyimi yaşamak güzeldir ancak Windows 11seçeneğini tam ve sağlıklı olarak denemedikten sonra böyle bir karar vermek açıkçası saçma olur. Linux tamamen özgün ve kullanışlı olmasına rağmen bazı kalıplar olması sebebi ile kullanıcılar sürekli olarak Windows'u tercih edecektir.

Ben de ikinci bir işletim sistemi olan Linux tabanlı Ubuntu kullanmaktayım. Gayet başarılı bir işletim sistemi olduğunu söyleyebilirim.

Bence Windows 11 daha şık daha kullanışlı daha performanslı. Bazı insanların neden Windows'a kullanımı zor demesini anlayamıyorum.

Bence Windows 11 daha şık daha kullanışlı daha performanslı. Bazı insanların neden Windows'a kullanımı zor demesini anlayamıyorum.
Windows'a kullanımı zor diyen insan sanırım daha önce bilgisayar kullanmadı :D

Linux kullanabilip Windows kullanamayan birisi cidden var mı? Olduğunu hiç sanmıyorum.

Ubuntu icin boyle dusunuyorsaniz Debian, Fedora, Arch gibi dagitimlari denemenizi tavsiye ederim. Ubuntu benim icin kotu dagitimlarda zirveye oynar.
Windows'a kullanımı zor diyen insan sanırım daha önce bilgisayar kullanmadı :D

Linux kullanabilip Windows kullanamayan birisi cidden var mı? Olduğunu hiç sanmıyorum.

Insanlarin %99.9'u falan bilgisayar kullanmaya Windows ya da MacOS ile baslamistir ve uzun bir sure de kullanmaya devam etmistir, boyle dusunmeniz de bu yuzden. GNU/Linux sistemlerini kullanmak zor degil, Windows da anne karninda ogrendigimiz bir sey degil ve kolay olmasini saglayan cok ozel seylere sahip de degil.

Karşılama yapmak zor burada çünkü Windows 11 beta. Ayrıca sen isteğini kullan, ben Linux Mint Cinnamon kullanıyorum. Memnun şu anlık ama Elementary OS favorim. Bir türlü güncelleme almadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer CPU'nun içindeki GPU'yu kullanıcaksanız sıkıntılar olabiliyor lakin bunun dışında bir sorun yaşamadım. Denedigim oyunlar GTA V, Warframe, fable 3 ve Red Dead Redemption 2.

Steam'in içindeki özellikten açıp denemiştim ama 2D Brawlhalla oyununda çok fazla kasmıştı :( Galiba çözümü yokmuş benim ekran kartından dolayı :(

Evet Linux deneyimi yaşamak güzeldir ancak Windows 11seçeneğini tam ve sağlıklı olarak denemedikten sonra böyle bir karar vermek açıkçası saçma olur. Linux tamamen özgün ve kullanışlı olmasına rağmen bazı kalıplar olması sebebi ile kullanıcılar sürekli olarak Windows'u tercih edecektir.

Ben de ikinci bir işletim sistemi olan Linux tabanlı Ubuntu kullanmaktayım. Gayet başarılı bir işletim sistemi olduğunu söyleyebilirim.

Windows NT kernelindeki güvenlik açıkları yeterli windows'u silmek için aslında, Windows 11 ile toparlanmaya çalışıyorlar her kanatta lakin çok yolları var daha.

Geri
Yukarı