Uçak Bakım Alanı Bölümünü Kazanmak

Zenax

Hectopat
Meslek lisesi 9. sınıf öğrencisiyim. Yıl sonu ortalama tahmini 77,5 olacak. Uçak bakım alanını seçmek istiyorum. Sizce kazanır mıyım? Kontenjan 33, 8 tane 9. sınıf var. Ama 9. sınıfların genel başarısı pek yüksek değil.

Kazanmaya bak 6-7 bin giriş maaşı var.
Abartmayalım. İlk 3 yıl uçak teknisyeni değil, uçak teknisyeni yardımcısı olarak başlanıyor. Onun da THY'de maaşı 3500 TL civarında. 3 ayda bir promosyon ile 4000 TL civarına çıkıyor. YDS'den 75 üzeri alırsan 500 - 1000 TL aralığında yabancı dil bonusu da alabiliyorsun.

Ben de aynı bölümü okudum lisede, kazanmaya bak. Güzel ve ender bölümlerden biri.

Abartmayalım. İlk 3 yıl uçak teknisyeni değil, uçak teknisyeni yardımcısı olarak başlanıyor. Onun da THY'de maaşı 3500 TL civarında. 3 ayda bir promosyon ile 4000 TL civarına çıkıyor. YDS'den 75 üzeri alırsan 500 - 1000 TL aralığında yabancı dil bonusu da alabiliyorsun.

Ben de aynı bölümü okudum lisede, kazanmaya bak. Güzel ve ender bölümlerden biri.
Girmek için şansım var mı yani?

Abi siz pilotmusunuz ?
@Jira

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı