Uçaklarda Neden İki Pilot var?

Bi'de Microsoft Flight Simulator oynayarak bir seyler öğrenebilir miyim? Öğrendiklerimi pratiğe dökmek açısından. Üste sormuştum görmediniz galiba, bir daha yazdım o yüzden.
Yani faydası olur tabii. Fakat eğitim gibi uçuş yaparsan videolarla destekleyerek daha faydalı olur. Yani neyi niye yaptığın veya ne yaparsan ne olur gibi deneyerek yaparsan tabii işe yarar. Ama sırf bunu yaptın diye olacak diye ümitlenme sakın:) Kaynak dediğin? Simülatör için mi? Yani kol alabilirsin tabii daha faydalı olur.

@Yararsız Üye 'ün de dediği gibi bir hevesle değil daha çok araştırarak evdeki hesap çarşıya uyuyor mu diye inceleyerek karar ver mutlaka:) Sonra başı ağrımasın. Simülatör olarak da FSX değil de X-Plane tavsiye ederim. Çok ağır bir simülatör PC kaldırırsa güzel ama en gerçekçi uçuş karakteristiği ve senaryoları yapabilirsin X-Plane ile.
(Bende ne kadar işe yarıyor bilmiyorum, onun yorumunu Anıl'a bırakmak lazım.)
Bence gayet iyi. Kendine simülatörle eğitim uçuş planlayarak bol bol pratik faydasını gösterecektir:) Ben çok yapmıştım. Hatta eğitimdeyken de evde devamlı pratik yapıyordum. Fakat gerçek hissiyat farkı artık uçuş okulunda anlaşılacak:)

100 bin euro kazandıracak bir işse hiç pilotluğa girişme, devam et o işten :D

Yok hocam liseden sonra alamayacağım zaten. O zamana kadar ne kadar kenara koyarsam kâr işte.

Birde başlarda 3 ayda 1 burs alıp 3 tane çeyrek alabiliyordum. Şimdi aylık alıyorum ama 3 ay kenara koyunca 1 tane alabiliyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı