Uçlu Kalem Önerisi (0.7)

Pensan IQ Duo kullanıyorum gayet rahat bence aynı şekilde IQ Plus kullanmıştım o da rahattı.

Tutuş yeri ince olan scrikss simo 0.5 var, o da çok ince bence. Baş parmağımın tırnağı işaret parmağıma değip acıtıyor onunla yazarken :D ama tabii bu giriş seviye model bir kalem. Belki scrikss graph-X daha ergonomiktir. Mono graph ve grip 2011'in fiyat olarak dengi o model sayılır.

Graph X zaten Rotring 500 çakması. İki kalemide kullandım Rotring daha iyi geldi bana şahsen.

Graph X zaten Rotring 500 çakması. İki kalemide kullandım Rotring daha iyi geldi bana şahsen.
HB kupon vermiş, alsam mı Graph-X?
1697370361420.png

Ürüne özel değilse Rotring 500 öneririm yoksa graph-X alabilrsiniz. Aşağı yukarı aynı kasa zaten.
Çok para harcayasım yok, Rotring 2 katı. Zaten kullandığım 2 kalem var, öyle denemek için almak istiyorum bunu da. Yoksa eskiden lisede kullandığım Grip 2011 modelini tekrar mı alsam? Bozuk olan niyeyse tamir olmadı...

Bu orijinal mi ya? İlk defa görüyorum bu rengi:

Tutuşu rahat olan ve orta parmağımı acıtmayacak bir kalem istiyorum.
Böyle bir kalem istiyorsanız metal tutacaklı kalemlerden ve Rotring 500'den uzak durun.

Pentel 120 A3Dx gayet iyidir, tutumu rahattır, hafiftir. Son zamanlarda biraz zam yemiş ama hala fiyatının hakkını verecek kalitede bir kalem. 🙂

Geri
Yukarı