Uçlu kalem önerisi

84mirkoni

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar, böyle bir konu saçma gelebilir ama ucuz kalemlere toplamda yaklaşık olarak 100 TL verdikten sonra iyi bir kalem almak için böyle bir konu açmak istedim. Lise 4. sınıfım, aldığımda en azından üniversite sona kadar gitsin diye düşünüyorum ve zaten çok temiz dikkatli kullanırım. İstedğim özellikler ince ve çok ağır olmaması ve bu kriterlere uyan iki kalem buldum: Rotring 300 ve Rotring 500. Başka bir yerde Rotring 500 için "Çizim kalemi, bununla not tutulmaz." gibi bir şey okudum ama siz ne dersiniz? Çok pahalı olmadığı sürece 150 TL gibi bir fiyata siz ne önerirsiniz? Tasarım olarak da sade, siyah ve temiz olursa daha güzel olur. Teşekkür ederim.

Merhaba, böyle bir konu saçma gelebilir ama ucuz kalemlere toplamda yaklaşık olarak 100 TL verdikten sonra iyi bir kalem almak için böyle bir konu açmak istedim. Lise 4. sınıfım, aldığımda en azından üniversite sona kadar gitsin diye düşünüyorum ve zaten çok temiz dikkatli kullanırım. İstediğim özellikler ince ve çok ağır olmaması ve bu kriterlere uyan iki kalem buldum: Rotring 300 ve Rotring 500. Başka bir yerde Rotring 500 için "Çizim kalemi, bununla not tutulmaz." gibi bir şey okudum ama siz ne dersiniz? Çok pahalı olmadığı sürece 150 TL gibi bir fiyata siz ne önerirsiniz? Tasarım olarak da sade, siyah ve temiz olursa daha güzel olur. Teşekkür ederim.

Hocam ben Rotring tikky kullanıyorum. 4 yıl götürdü.

Faber Castel marka olan grip serisine bulaşmanızı tavsiye etmem. Kaç adet aldıysam hepsi gövdesinden çatlayarak elimde kaldı. Ek olarak kaleminizin yere düşmemesine özen gösterir iseniz Rotring 500 mükemmel bir kalemdir. Hiç düşünmede alın derim. Aktif olarak kullanmaktayım ve memnunum. Sormak istediğiniz bir şey olursa cevaplayabilirim.
Not: Yazım hissiyatını ve kalitesini arttırmak adına kaliteli uçlarda almanızı tavsiye ederim, ben kalemimde Tombow marka uç kullanmaktayım. Eğer 500'ü alırsanız yanında Tombow uç almanızı öneririm. Tombow Classıc Tüp 0.5 Mm 2B 12 Adet : Amazon.com.tr: Ofis ve Kırtasiye Almış olduğum yer ve ve ucun modeli bu şekilde

Dosya Ekleri

• 20230129_003343.jpg
    20230129_003343.jpg
    56 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:

Geri
Yukarı