uczpre.com'dan hesap satın almayın!

Nereqla

Kilopat
Arkadaşlarla yıllardır oynamıyoruz diye Minecraft oynamak istedik. Keyfini maksimum 1 haftada çıkartacağımızı da bildiğimizden ucuza bir hesap alalım dedik ve karşımıza ilk çıkan site olan uczpre.com'dan hesap satın aldık. Demir ve elmas paket adı altında 2 farklı şekilde satıyorlar. Demir'de hesaba sadece giriş yapabiliyorken Elmas'da ise isim, kostüm, şifre vs değiştirilebileceğini iddia ediyor. Biz de isim değiştirebilmenin cazibesinden elmas paketi alıverdik. Ancak 10 Mart'da Microsoft tarafından zorunluluk haline getirilen Mojang hesaplarını Microsoft'a geçirme yani bağlama işlemi yüzünden artık Mojang hesaplarına giriş kısmında zorunlu bir ibare çıkıyor ve maile onay gönderiliyormuş. Bunu geç öğrendik.
Minecraft: Java Edition için Microsoft hesabı zorunlu oluyor

uyarı1.png

uyarı2.png

Bu uyarıda da orijinal Mail'e erişim gerektirdiğinden daha ilk adımda tıkanmanıza sebep oluyor. Doğal olarak elmas adı altında satılmasına ve site size hiçbir uyarı yapmamasına rağmen yine hiçbir bilgisi değiştirilemeyen hatta orijinal Launcher'a dahi giriş yapmayan hesabı Microsoft'a geçirmenizi söyleyen bir hesapla baş başa kalıyorsunuz. Bunu Fb'dan desteklerine bildirdiğiniz vakit de size resmi olmayan bir Launcher'dan giriş yapabileceğinizi söyleyip bir dahakine Email'i değiştirilebilen bir paketten almanızı söyleyip gidiyorlar.

Screenshot_3.png

Eskiden giriş yapabileceğiniz hesaplar satıyorlardıysalar da şu an bana ellerindeki kullanılamayan hesapları nasıl millete satıp işi kapatabiliriz diye düşünüyorlar gibi geldi. Birkaç gün Minecraft oynayıp köşeye çekilmek gibi planları olanlar varsa bu bilgileri dikkate almasını hesap satın alacaksa maile erişimi olan bir mail almak dışında başka bir çaresi olmadığını bildirmek istedim. Bu sadece uczpre adına değil Mail'e erişimi olmadığı için ucuza satılan tüm hesaplarda geçerlidir muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk sitelerinden alıcağınıza plati tavsiye ederim. Garantisi yok fakat ben birkaç yıl önce Premium her şeyi değişen + OptiFine cape almıştım. 20 ya da 30TL gibi bir fiyat tutmuştu. Hesap hala bende. Geçen haftalarda Microsoft hesabıma sorunsuz bir şekilde taşıdım.

Sizin hatanız. İyi olmuş. Almadan önce araştırsaydınız.
Hata nasıl bizim olabilir, yıllardır ne minecraft oynarım ne de haberlerini okurum. 2 hafta önceki bir günceleme sayesinde her şey bozulmuş. Öyle bilinen bir haber de değil. Satım yapılan sitede de buna dair hiçbir bilgi yok, yıllardır süregelen duruma güvendik aldık. Daha hiç oynamadığım bir oyunla ilgili sorunları vahiy yoluyla mı öğrenecektim? Şirketin son 2 ay boyunca yaptığı tüm haberleri mi okuyacaktım? İyi olmuş demeniz, buna sevinmeniz garip. Ufak tefek yerlerden gözden kaçan yerler illaki olabiliyor, insanlık hali. Daha dikkatli olunabilir miydi? belki ama verdiğim 10 lira için bu kadar düşünmedim inan. Hesabı aldıktan sonra çıkan sorunlardan dolayı öğrendim, ben de böyle bir durum olduğunu daha açık bir şekilde yazmak istedim. Amacım dert yanmak değil, zaten başında dahi hesabın hiç gelmeme ihtimalini göze alarak aldım hesapları. Yazının amacı bizim gibi başkaları da bu şekilde birkaç lira da olsa kaybetmesin. Hepsi bu.

Bir gün biri seni dolandırırsa ona kızma sakın, sonuçta daha dikatli olmalıydın dolandırıcının suçu ne mesleği bu adamın(!) Mesela olur da bilgisayarına virüs falan girdi, tüm hesapların çalınırsa ilk ben iyi olmuş diyeceğim sana, çalıştırdığın uygulamaların tüm kaynak kodunu satır satır okumalıydın sonuçta değil mi(!) Bir hırsız bir şeyini mi çaldı? Daha sıkı tutsaydın senin suçun(!) ne güzel bir mantık değil mi?

Ben uczpre'den çok fazla alışveriş yaptım, hiç sıkıntı yaşamadım. Elmas hesapların çalınmama ya da bu gibi durumlarla yüz yüze kalmama gibi bir garantisi yok. Alacaksanız paraya kıyıp mailine kadar değişeni alacaksınız.

Muhtemelen şimdiye kadar bir problem yoktu zaten, dediğine benzer referans her yerde var, şahsen benim arkadaşım da var alıp kullanan sorun yaşamayan. Bu 10 martta getirilen hesap bağlama zorunluluğu yüzünden oluyor bunlar. Ben 1 hafta oynasam yeter gözüyle bakıyordum. Buradaki mesele site bunu bilmesine rağmen alıcılara söylemiyor. Açık bir şekilde yalan yazıyor, değiştirebilirsiniz diyor ama desteğe gelince biliyorduk işte çözdük diyor. Madem biliyordunuz niye bu isimle satıyorsunuz... çözüm de çözüm olsa bari.

Türk sitelerinden alıcağınıza plati tavsiye ederim. Garantisi yok fakat ben birkaç yıl önce Premium her şeyi değişen + OptiFine cape almıştım. 20 ya da 30TL gibi bir fiyat tutmuştu. Hesap hala bende. Geçen haftalarda Microsoft hesabıma sorunsuz bir şekilde taşıdım.
Ben de öyle istemiştim ama en ucuz hesaplar 5 dolardan başlıyor ki o da olmuş 70₺ 3 kişiye en az 100 liradan bir hesap alsak yine yüzlerce lira çıkıyordu bizden. Birkaçgünlük oyun zevki fazla bir miktar.

Son düzenleme:
2017'de Plati'den 1.5 dolara Minecraft hesabı aldım ve 2020'ye kadar sorunsuz kullandım. 2020'de geri alındı maalesef. İyi ki orijinal bir hesaba da sahibim.

Bu Mojang işi yokken aslında fiyatına göre gayet mantıklıydı bu tarz siteler ama şimdi ''Zümrüt Hesap'' harici çöp.
NOT: Vay be zamanında sitesinden 40 küsür TL'ye aldığım hesap şimdi 400 TL.

1.5 dolara 3 yıllık kiralama hesap bence güzel bir anlaşmaymış 🤣 Ben 1 hafta dayansın yeter gözüyle almıştım :p

Hesaplar zaten en az 1 2 ay dayanıyor. Yani o siteden aldığım hesaplar en azından bende 4 5 ay dayandılar. Hatta bir tanesini hesap geçirme zorunlu olana kadar 3 yıl kullandım :D. Tabii 5TL'ye aldığım için gmailsizdi ve giremiyorum artık.

Arkadaşlarla yıllardır oynamıyoruz diye Minecraft oynamak istedik. Keyfini maksimum 1 haftada çıkartacağımızı da bildiğimizden ucuza bir hesap alalım dedik ve karşımıza ilk çıkan site olan uczpre.com'dan hesap satın aldık. Demir ve elmas paket adı altında 2 farklı şekilde satıyorlar. Demir'de hesaba sadece giriş yapabiliyorken Elmas'da ise isim, kostüm, şifre vs değiştirilebileceğini iddia ediyor. Biz de isim değiştirebilmenin cazibesinden elmas paketi alıverdik. Ancak 10 Mart'da Microsoft tarafından zorunluluk haline getirilen Mojang hesaplarını Microsoft'a geçirme yani bağlama işlemi yüzünden artık Mojang hesaplarına giriş kısmında zorunlu bir ibare çıkıyor ve maile onay gönderiliyormuş. Bunu geç öğrendik.
Minecraft: Java Edition için Microsoft hesabı zorunlu oluyor

Eki Görüntüle 1347540

Eki Görüntüle 1347541

Bu uyarıda da orijinal Mail'e erişim gerektirdiğinden daha ilk adımda tıkanmanıza sebep oluyor. Doğal olarak elmas adı altında satılmasına ve site size hiçbir uyarı yapmamasına rağmen yine hiçbir bilgisi değiştirilemeyen hatta orijinal Launcher'a dahi giriş yapmayan hesabı Microsoft'a geçirmenizi söyleyen bir hesapla baş başa kalıyorsunuz. Bunu Fb'dan desteklerine bildirdiğiniz vakit de size resmi olmayan bir Launcher'dan giriş yapabileceğinizi söyleyip bir dahakine Email'i değiştirilebilen bir paketten almanızı söyleyip gidiyorlar.

Eki Görüntüle 1347543

Eskiden giriş yapabileceğiniz hesaplar satıyorlardıysalar da şu an bana ellerindeki kullanılamayan hesapları nasıl millete satıp işi kapatabiliriz diye düşünüyorlar gibi geldi. Birkaç gün Minecraft oynayıp köşeye çekilmek gibi planları olanlar varsa bu bilgileri dikkate almasını hesap satın alacaksa maile erişimi olan bir mail almak dışında başka bir çaresi olmadığını bildirmek istedim. Bu sadece uczpre adına değil Mail'e erişimi olmadığı için ucuza satılan tüm hesaplarda geçerlidir muhtemelen.

İyi olmuş hocam canıma da değsin.

Akıllanmış oldunuz bir daha almazsınız.

Geri
Yukarı