Ücretli Türkçe yama hakkında ne düşünüyorsunuz?

zw1n

Hectopat
Yer
Gaziantep
Arkadaşlar, ücretli Türkçe yamayı doğru buluyor musunuz? Şahsen ben ortada bir emek olduğunu düşünerek 20-30 TL gibi ücretlerin fazla olmadığını düşünüyorum. Onlarca satır metin çevirmek kolay bir iş değil. Ancak tabii bağış barı tarzı bir şey olup, ücretsiz yapılıp, oradan bağış da istenebilir ama çok sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Sizin düşünceleriniz neler?

Arkadaşlar, ücretli Türkçe yamayı doğru buluyor musunuz? Şahsen ben ortada bir emek olduğunu düşünerek 20-30 TL gibi ücretlerin fazla olmadığını düşünüyorum. Onlarca satır metin çevirmek kolay bir iş değil. Ancak tabii bağış barı tarzı bir şey olup, ücretsiz yapılıp, oradan bağış da istenebilir ama çok sağlıklı bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Sizin düşünceleriniz neler?

Ben bağış yapılması taraftarıyım çünkü o zaman bu 20-30 TL olan şeylerin bile crack hali çıkar.

Ben şahsen doğru bulmuyorum, zaten oyunların bu kadar pahalı olmasından muzdaribiz, bir de Türkçe yamalar ücretli olursa oyun sektörünün vay haline. Zaten ben oyunların bütçesi çok büyük olmadıkça onlarında ücretsiz olması taraftarıyım.

10 liraya kadar kabul edilebilir. 10 lira verdiğin çeviri de %100 olmalı, kaliteli ve anlaşılır olmalı, bir sorun yaşadığında muhattabın olmalı. Eğer bunlar yoksa 10 lira bile etmez diye düşünüyorum.

Ben şahsen doğru bulmuyorum, zaten oyunların bu kadar pahalı olmasından muzdaribiz, bir de Türkçe yamalar ücretli olursa ülkenin vay haline. Zaten ben oyunların bütçesi çok büyük olmadıkça onlarında ücretsiz olması taraftarıyım.
Değil mi? Hatta ben yemeklerin de evlerin de ücretsiz olması taraftarıyım. Ortada emek yok. İnsanlar vakit harcıyor sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı