Ücretli Türkçe yama hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hizmet sektörünü çökerttiniz, tebrikler.
Oyun Çeviri gibi çeviri grupları yıllarca bu şekilde çevirdi. Destek ve reklam üzerinden de bu tarz işler yapılabiliyor. Eğer ''orijinal çeviri olsaydı bu çeviri olurdu'' gibi bir kalitede çeviriliyor ise para vermek isteyen verir. Zaman zaman ücretsiz olarak başka çeviri grupları da aynı oyunları çeviriyor.

Ücretli olabilir ancak sınırsız ücretli olmamalı. Çeviri masrafları ve emeklerinin karşılıklarını aldıklarında herkese ücretsiz sunulmalı. Bir oyunun yamasının 3 yıl ücretli olması saçma bence.

İngilizce bilmeyen kişileri para vermeye zorlamak gibi bir şey.
Dostum bilgi satmak, eğlence satmak, kültür satmak bunlar seni para vermeye zorlamaz. Örneğin emlakçılar sence yatırım yapmayı bilmeyen kişileri para vermeye mi zorluyor? özel okullar eğitime muhtaç öğrencileri para vermeye mi zorluyor? Müzeler tarih bilgisi olmayan insanları para vermeye mi zorluyor.

Hizmet veriyorlar, para alıyorlar.

Bir nevi para çokomel eğrisi. :)

Dostum bilgi satmak, eğlence satmak, kültür satmak bunlar seni para vermeye zorlamaz. Örneğin emlakçılar sence yatırım yapmayı bilmeyen kişileri para vermeye mi zorluyor? Özel okullar eğitime muhtaç öğrencileri para vermeye mi zorluyor? Müzeler tarih bilgisi olmayan insanları para vermeye mi zorluyor.

Hizmet veriyorlar, para alıyorlar.

Bir nevi para çokomel eğrisi. :)

Para çokomel, para çokomel, akşam akşam yine güldürdünüz ya beni :D

Hiçbir emek karşılıksız bırakılmamalı ah o RDR 2 çevirisi için yazanlar kendinizden utanın! Adamların kaç aylık emeği 2 günde yok oldu.

Türkçe yamalar mutlaka ücretli olmalı. Bu sayede devamlılık ve kalite sağlanabilir. Ücretsiz yama yapanların sonunu görüyoruz. Türkçe keyfi için sigara parasını çok görüyorsa o kişi oyun oynamasın zaten.

Ben şahsen doğru bulmuyorum, zaten oyunların bu kadar pahalı olmasından muzdaribiz, bir de Türkçe yamalar ücretli olursa oyun sektörünün vay haline. Zaten ben oyunların bütçesi çok büyük olmadıkça onlarında ücretsiz olması taraftarıyım.
Adamların hayrına oyun yapacak hali yok emeklerinin karşılığını almaları lazım.

Geri
Yukarı