Ücretsiz Antivirüs Önerisi

Program hatalarında veya Windows 10 güncellemeleri için programın yapısı ile ilgili güncellemeler. Zaten alıyormuş. Veritabanı güncellemesinin olmaması düşünülemez zaten. Sadece yanlış anlaşılmasın diye vurgulamak istedim.

Kayıp olacak tabi ki. Olmaz ise niye insan ücretli sürüme para ödesin.

Evet. Malesef :) Ancak yanlış bir politika. Zaten çoğu Free Antiviruslerde Davranışsal/Sezgisel analiz var. Benim bildiğim bir Adaware de yok. Davranışsal/Sezgisel analizi koyup Web Korumasını çıkarsalar bence daha iyi olurdu.

Evet. Malesef :) Ancak yanlış bir politika. Zaten çoğu Free Antiviruslerde Davranışsal/Sezgisel analiz var. Benim bildiğim bir Adaware de yok. Davranışsal/Sezgisel analizi koyup Web Korumasını çıkarsalar bence daha iyi olurdu.
Kayıplar temel koruma alanında değil ki zaten. Yine yanlış anladın. Kayıplar olacak dedim sezgisel'in olmadığını söylemedim ki maalesef diyorsunuz :) Adware temel koruma alanına girdiğinden olmaması yine söz konusu değil.
Sezgisel tarama sadece Windows Defender da cihaz koruma açık olduğunda kısmen işlevsiz halde çalışmaktadır. Kısıtlamalar arasında gördün büyük ihtimal ancak yine yanlış anlamışsınız.

Kayıplar temel koruma alanında değil ki zaten. Yine yanlış anladın. Kayıplar olacak dedim sezgisel'in olmadığını söylemedim ki maalesef diyorsunuz :) Adware temel koruma alanına girdiğinden olmaması yine söz konusu değil.
Sezgisel tarama sadece Windows Defender da cihaz koruma açık olduğunda kısmen işlevsiz halde çalışmaktadır. Kısıtlamalar arasında gördün büyük ihtimal ancak yine yanlış anlamışsınız.

O zaman sezgisel analizden biz farklı şeyler anlıyoruz :) "Güvenlik çözümleri için virüs imzaları ve diğer geleneksel metotlar zararlı yazılım keşfinde önemlidir. Ancak sezgisel metotlar daha önemlidir. Sezgisel yöntem ya da deneyime dayalı yöntem, anti virüs çözümünün sadece zararlı nesneleri izlemesine değil aynı zamanda şüpheli hareketlerini de incelemesine olanak sağlıyor. "(Kaspersky Blog) Yani demek istediğim sadece imza ile hareket değil. Sistemi izleyerek Sezgisel/Davranışsal analiz yapmak. Buda free sürümde yok(System Watcher-Sistem İzleyici).

Son düzenleme:
Sistemi izleyerek Sezgisel/Davranışsal analiz yapmak.
Sistem izleyicisi farklı bir özelliktir onun firewall ile ilgisi var. Sistem izleyicisini zararlıyı emüle edip kod açığı çıkacak mı diye kontrol edilen sanal bileşen kullanıp sonuç bildiren sisteme deniliyor. Yani söylediğin yine yanlış. Kısaca anlayacağın dilde sanal önyükleme gerçekleştirmiş gibi zararlıyı veya kod parçacığını başlangıçta yürütmüş gibi davranıp UPX vb. açıklar ortaya çıkıyor mu diye kontrol edilen sisteme deniliyor. Güvenilirlik oranı çoğu AV'de düşük olmasına rağmen doğru sonuçlar da sistemi kurtarmakta. (Kaspersky da diğer AV'ler gibi false positive diye bilinen yanlış tanımlama en az olanlar arasındadır.)
Sezgisel demek Heuristic anlamına gelir System watcher anlamına gelmez.

Ben 360 Total Security indirdim. Bir baktım karantina listesine, Sistem dosyaları ve hal.dll. Önermiyorum 360'ı . Hemen silip IObit Malware Fighter 5.2 yükledim ve gayet iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bittiğinde KIS 2018 indir güncelle ve kullan bakalım beğenirsen 30 gün sonra alırsın. Sophos orta derece bir güvenlik sağlar. Ondan sonra gelen çok iyi AV'ler var.

Hocam teşekkür ederim kaspersky malum zamanında bilgisayarı çok kasıyordu onun için yıllardır kurmadım. Sophos kurdum şimdilik bakalım biraz deneyeceğim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı