Ülkedeki artan gerilim durumları

Wizites

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama her gün artan bir şiddet olayları var. Esenyurtta olanlar malumunuz lakin bizim daha görmediğimiz, medyaya düşmeyen daha nice böyle olaylar dönüyor. Sizce giderek artan gerilimin sebebi nedir? Ve nasıl bir çözüm uygulanırsa bunun önüne biraz olsun geçilebilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar,

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama her gün artan bir şiddet olayları var. Esenyurtta olanlar malumunuz lakin bizim daha görmediğimiz, medyaya düşmeyen daha nice böyle olaylar dönüyor. Sizce giderek artan gerilimin sebebi nedir? Ve nasıl bir çözüm uygulanırsa bunun önüne biraz olsun geçilebilir?

Tek çözüm huzur. Huzur neyle sağlanır? Parayla. Ülkede para var mı? Yok. Olsa bile ekonomi iyi mi? Değil. Kısaca ekonomi iyi olursa insanlar onları mutlu edecek şeyleri alır ve çevresine zarar vermez. Onu mutlu etmeyen şeyleri alamadığı için bu sefer ya gasp ya da şiddet olaylarına yöneliyor. İnsan anatomisi böyle. Elde edemediği şeyin acısını çevresindeki insanlardan çıkarır. Kısaca hayat ekonomiyle yatıyor ekonomiyle kalkıyor başka yolu yok.

Merhaba dostlar,

Seçimden sonra insanlar halinden memnun siz de bu durumlarda memnun olun gramda üzülmüyorum bu halka beter olsun.

Cezalar yetersiz insanlar suç işlemekten çekinmiyor ki nasılda ifade verip çıkıyolar bi ara haberlerde görmüştüm kadının biri durakta otobüs bekliyo bi adam gelip kadını durduk yerde döve döve mahvediyo tanımıyo bile kadını sonra adam ifade verip çıkıp gidiyo

Seçimden sonra insanlar halinden memnun siz de bu durumlarda memnun olun gramda üzülmüyorum bu halka beter olsun.
Sen bu beter olsun dedin halkın içinde değilmisin ?

Cezalar yetersiz insanlar suç işlemekten çekinmiyor ki nasılda ifade verip çıkıyolar bi ara haberlerde görmüştüm kadının biri durakta otobüs bekliyo bi adam gelip kadını durduk yerde döve döve mahvediyo tanımıyo bile kadını sonra adam ifade verip çıkıp gidiyo

Sen bu beter olsun dedin halkın içinde değilmisin ?
Evet içindeyim ama umurumda değil her şeyi hakediyor bu halk.

Herkes sadece laf geçiriyor, kimsede icraat yok. Böyle olduğu sürece daha da kötü şeyler görürüz. Üstteki arkadaş canlı örnek.

Yeni konular

Geri
Yukarı