Ülkemden umudumu kestim

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 139
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece karamsar olduğunu ifade eden arkadaşa bile yükleniyorsunuz ya daha diyecek bir şey yok.
Konuşun arkadaşlar konuşun iyiyi kötüyü ifade edin korkmayın bundan ötürü Silivri'yi boylamazsınız, ayrıca bu espriyi yapan insanların amazon ormanlarında yaşadığını düşünüyorum.
Ülkenin iyi olduğunu, bu kadar karamsarlığın saçma olduğunu düşünen kim varsa bu ülkede yaşamıyordur açık ve net.
Hocam ben de anlamıyorum vergi vermekten, bir şeyi alamamaktan(alım gücü düşüklüğü), kendi ülkende mültecinin daha iyi yaşamasından ne gibi zevk alıyorlar. Bir de hala "iyi durumdayız" diyebiliyorlar.

Hocam merhaba, öncelikle üniversite sınavına hazırlanıyorum. Bu sene psikolojik olarak hastalıklarla savaştım o yüzden tam hazırlanamadım. Diğer sene inşallah çok çalışacağım. Hatta şimdiden başladım çalışmaya.
Eğer travmaya bağlı veya konjenital değilse kendinize bahane etmemeniz yararınıza olur. Maalesef haklı olarak şevkiniz kırılmış olabilir zira son beş senede sınav sisteminin tabiri caizse içine ettiler ama bunu ülke bazında düşünmeyerek çalışın yani fonksiyon (misal) çalışırken üniversite sınavını kazanmak için değil de fonksiyon ile yapabileceklerinizin farkında olarak çalışın ki hem sıkılmazsınız hem ileride mesleğinize katkısının yanı sıra çok yönlü bakmanızı da sağlar.
Not: İnternet erişim ve kitap alma sorununuz yoksa yabancı dil ve programlama dili öğrenin, (kısaca kişisel gelişiminize katkı sağlayın özellikle mezuna kalınınca rehavete kapılma cazip gelir) matematiği iyi bilin ve en önemlisi evrensel olun.

Ekşiyi acilen bırakmalısın😂. Nasıl yaşayacağın senin elinde. Evet ülke sıkıntılı bir zamanda ama denin olayın ülkeden ziyade senin kararmış ruhun(kötülemek için demiyorum). Ayrıca ekşi gibi bir sitede takılman başlı başına içini karartır senin(berbat insanlar topluluğu) , orayı okumazsanız bişey kaybetmezsiniz hatta size faydası dokunur. Yaşın genç bu zamanlarda yaşadıkların normal ama bu toparlamak için güzel bir dönem senin için. Sıkıntın ülke ile alakalıysa yurt dışına gitmek de senin elinde. Polyanna değilim ama iyi tarafından bakarsan güzel olan çok şey görürsün. Kendini toparla dostum, kendini geliştir, iyi güzel bir hayat yaşamak senin bakış açıma ve yaptıklarına bağlı.

Valla benim tek bir seferlik umudum kaldı. Seçim sonrası eğer ki değişim olursa biraz umutluyum. Eğer olmazsa artık düşünmemeye başlayacağım. Siyaset yapma diyen arkadaşlara: Eğer ülke neden bu durumda diye düşünürsen o anda siyasete ilk adımı atmış olursun. Yani aslında bu konu siyasi bir konudur.

1 aydır dolar kurunu takip ediyorum. 8,20 TL aşağısını görmedi. En yüksek ise -bu ay içinde- 8,47.

Dahası vergi üstüne vergi...

Bir şey hesapladım. Buraya gelen bir turist 5000 Euro ile gelirse ve her gün Türk bazında asgari ücret yerse 16 gün yetiyor (3000 TL olarak saydım).

Peki biz? Biz o 16 gün için 1,3 yıl çalışmak zorundayız.

Vergiler artınca alım gücü daha çok düştüğünden alışveriş daha az yapılıyor ve vergilerden gelen kazanç düşüyor. Yani hem vergilerin en yüksek olduğu hem de vatandaşın alabildiği bir vergi oranı olması lazım. Sence bu var mı? Soyut örneklerle değil, somut örneklerle gelin. Kaç tane anlaşmada suriyelilere kapılarımız açmamız lehimizde oldu? Örneklerle gelin, Ahaber'den gördüklerinizi söylemeyin burada.

Ben haber izlemiyorum sadece resmi belgelere bakıyorum, ona da inandıklarıma. En basitinden Türkiye'nin Suriye'ye ilk kapıyı açtığından hangi ülke yanımızda durdu Azerbaycan'dan başka. Özellikle bizim Ab'ye girme çabamızdan ab bize ya çekil ya bizi unut dedi. Sonra ise bir görevlisi (kim olduğunu hatırlamıyorum) Türkiye'ye ticari yatpırımı hazırlığındayız mesajı vermişti alttan. Çavuşoğlu ise Yunanistan! A göçmeler için kapıları açıcağı yönünde açıklama yaptı. Sonunda pes eden ise ab oldu. Bu da mı yalan?

@Ahmet_N34 Sonrasında kaybeden de ekonomimiz oldu :D

1 aydır dolar kurunu takip ediyorum. 8,20 TL aşağısını görmedi. En yüksek ise -bu ay içinde- 8,47.

Dahası vergi üstüne vergi...

Bir şey hesapladım. Buraya gelen bir turist 5000 euro ile gelirse ve her gün Türk bazında asgari ücret yerse 16 gün yetiyor (3000 TL olarak saydım).

Peki biz? Biz o 16 gün için 1,3 yıl çalışmak zorundayız.

Bu pandemi döneminde o para ile değil 16 gün 16 saat bile kalamaz. Zaten biletler 3500 Euro'dan başlıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı