Ülkemden umudumu kestim

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 139
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
19 yaşında bunları düşünmemeniz, geçmişi bilip (ama sadece bilip) geleceğe odaklanmanız, şu anda da göreviniz neyse (öğrencisiniz anladığım kadarıyla) en iyi şekilde çalışmanız gerekiyor.
MKA.jpg

Son düzenleme:
Profil fotoğrafındaki adam daha çocukken, ülkesi yıkılma durumuna gelmişken ülkesini kurtarmak için planlar yaptı. Büyüdüğünde de o planları uyguladı, bağımsız ve laik bir ülke kurdu. Hiçbir zaman umudunu kesmedi. Bari onu örnek al.
Hocam bu devir öyle savaşların olduğu herkesin devlet kurduğu bir devir değil 😁

Merhaba, 19 yaşında biriyim. Korona olayım, kurtulayım bu dünyadan istiyorum.
Ülkemden umudum kalmadı.
Sabah uyandığımda yaptığım ilk iş, telefonumu açıp ekşi sözlüğe girip ülkede hangi olay olmuş diye bakmak.
Yok o bir şey demiş, bu bir şey yapmış. Vallahi bıktım. Bayraktar insansız hava araçları dışında ülkede olumlu haber yok.
Ekonomi batmış, dolar 10 liraya yaklaşmış.
Adalet desen yok. Sosyal medyadaki bir yazı yüzünden hapse atılanlar. Muhalif gazeteci, siyasi olduğu için hapse atılanlar var. Gerçekten suçlu ise atılmışsa ona lafım yok ama kurunun yanında yaşta yanıyor.
Eğitim bitmiş durumda. Üniversite okumak bile istemiyorum. Ülkede üniversite mezunu enflasyonu var. Diplomalı işsiz kaynıyor her yer.
Ne yazayım ki? O kadar çok şey var ki...

Gündemi takip etme artık. Bırak ne olursa olsun bakınca bir şey değişmiyor bende 2 ay her gün dolara baktım 7 liradan 8.52'ye kadar çıktığında artık bıraktım. Daha mutluyum.

Merhaba, 19 yaşında biriyim. Korona olayım, kurtulayım bu dünyadan istiyorum.
Ülkemden umudum kalmadı.
Sabah uyandığımda yaptığım ilk iş, telefonumu açıp ekşi sözlüğe girip ülkede hangi olay olmuş diye bakmak.
Yok o bir şey demiş, bu bir şey yapmış. Vallahi bıktım. Bayraktar insansız hava araçları dışında ülkede olumlu haber yok.
Ekonomi batmış, dolar 10 liraya yaklaşmış.
Adalet desen yok. Sosyal medyadaki bir yazı yüzünden hapse atılanlar. Muhalif gazeteci, siyasi olduğu için hapse atılanlar var. Gerçekten suçlu ise atılmışsa ona lafım yok ama kurunun yanında yaşta yanıyor.
Eğitim bitmiş durumda. Üniversite okumak bile istemiyorum. Ülkede üniversite mezunu enflasyonu var. Diplomalı işsiz kaynıyor her yer.
Ne yazayım ki? O kadar çok şey var ki...
Eğer herkes senin gibi ümidini keser ve çalışmazsa bu ülke asla düzelmez bu söylediğim aklında olsun bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı