Ülkemden umudumu kestim

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 139
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, 19 yaşında biriyim. Korona olayım, kurtulayım bu dünyadan istiyorum.
Ülkemden umudum kalmadı.
Sabah uyandığımda yaptığım ilk iş, telefonumu açıp ekşi sözlüğe girip ülkede hangi olay olmuş diye bakmak.
Yok o bir şey demiş, bu bir şey yapmış. Vallahi bıktım. Bayraktar insansız hava araçları dışında ülkede olumlu haber yok.
Ekonomi batmış, dolar 10 liraya yaklaşmış.
Adalet desen yok. Sosyal medyadaki bir yazı yüzünden hapse atılanlar. Muhalif gazeteci, siyasi olduğu için hapse atılanlar var. Gerçekten suçlu ise atılmışsa ona lafım yok ama kurunun yanında yaşta yanıyor.
Eğitim bitmiş durumda. Üniversite okumak bile istemiyorum. Ülkede üniversite mezunu enflasyonu var. Diplomalı işsiz kaynıyor her yer.
Ne yazayım ki? O kadar çok şey var ki...

Çok haklısınız bende yaklaşık 3 hafta önce umudumu kestim söyleyecek bir şey bulamıyorum neyse 10 sene sonra evden çıkınca şuanın parasına göre (o zaman kaç olur bilmiyorum) 2000 TL'ye uçakla başka ülkeye giderim.

Ülkemden umudum kalmadı.
Sabah uyandığımda yaptığım ilk iş, telefonumu açıp ekşi sözlüğe girip ülkede hangi olay olmuş diye bakmak.
Yok o bir şey demiş, bu bir şey yapmış. Vallahi bıktım. Bayraktar insansız hava araçları dışında ülkede olumlu haber yok.
Adalet desen yok. Sosyal medyadaki bir yazı yüzünden hapse atılanlar. Muhalif gazeteci, siyasi olduğu için hapse atılanlar var. Gerçekten suçlu ise atılmışsa ona lafım yok ama kurunun yanında yaşta yanıyor.
Eğitim bitmiş durumda. Üniversite okumak bile istemiyorum. Ülkede üniversite mezunu enflasyonu var. Diplomalı işsiz kaynıyor her yer.

Her gün ekşi sözlük bakarsanız böyle karamsar olmanız gayet normal.

Çay var çay için geçer(!)
Bahtı karayız gerçekten. Fakat aklımda bir fikir var aramızda 18 yaşından büyük ve yurt dışında vatandaşlığı olan biri evlatlık alsa bizi sonra evlatlıktan çıkarsa o ülkenin vatandaşı oluruz mantıklı bir şey aslında ama uygulayabilene...

Ülkemden umudum kalmadı.
Ekşi sözlük gibi bir yerden gündem takip etmek ironik, bu konuda haklısınız Savunma Sanayi'nin gelişimi dışında ülkede güzel bir haber yok.
Ekonomi, adalet eğitim konularını düzeltecek bir iktidar gelse bile bu enkazı düzeltmek en az 10-15 senelik bir iş.
Sabretmemiz,çalışmamız ve doğru olanı yapmamız gerek.

İnternette aşağı yukarı tüm kaynaklar aynı

Demek istediğim o değil. Türkiye çok kötü zamanlarda geçti ama umudunu kesmeyen birileri vardı. Bu sefer de umudunu kesmeyecek olanlar Z kuşağı.

Maalesef yarısı çoktan ülkesinden gitme hazırlıklarına/planlarına başladı. Hiçbiri durumu nasıl düzeltebilirim demiyor, hepsi daha düzgün olan ülkelere gideyim diyor. Ama ben hepsini değiştireceğim. 😎

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı