Ülkemiz güzel bir ülke mi?

Doğal güzellik olarak Ege ve Karadeniz için denilebilecek çok bir şey yok, bence çok güzel. İç kısımlar ve çorak dağlık bölgeler hakkında yorum yapmak istemiyorum.

Kültürel anlamda her yer güzel, her yerin kendine özgü köklü bir geçmişi ve havası var. Sorun insanların bireysel davranışları ve mülteci sorunu.

Doğal güzellik olarak Ege ve Karadeniz için denilebilecek çok bir şey yok, bence çok güzel. İç kısımlar ve çorak dağlık bölgeler hakkında yorum yapmak istemiyorum.

Kültürel anlamda her yer güzel, her yerin kendine özgü köklü bir geçmişi ve havası var.
İzmirde yaşıyorsunuz bilirsiniz Uzundere ve Özbek köylerindeki insanlar ve esnaflar çok tatlılar. Egenin en iyi köyleri arasında adaylar. Özbek tabiki gelişmiş köy olsada genede güzel.

Ne kendimize has kültürümüz kaldı ne de eski toplumumuz. Sokakta oynayan çocuklara rastlamak daha zor artık. Geceleri sokaklar daha güvensiz. İnsanlar ise daha anlayışsız. Artık kimsenin tahammülü kalmamış. Teknolojinin gelişmesi, sığınmacıların gelişi vs... Bunlar da sebeplerden bazıları. Kötüye gidiyoruz sürekli. Ancak arkadaş ortamları, aile, sokakları, restorantları hep bir daha samimi gelmiştir bana...

@WolreaG Her yerde iyi ve kötü niyetli insanların olması gibi iyi ve kötü esnaf var. İyilerine denk gelirsen güzel, kültür turizminde de yemek turizminde de çoğu yerden mutlu ayrılıyorsun. Kötü niyetlilere denk gelince sıkıntı ve ne yazık ki 10-15 yıl öncesine göre bunların oranı çok yükseldi.

Çok daha güzel, güçlü ve mutlu insanların yaşadığı bir ülke olabilirdi ama o tren defalarca kez kaçırıldı. Burdan dönüş imkansız.

Avrupa ve Amerika'yi da gormus biri olarak. Anadolu Topraklari, Dunya'nin en yasanilasi yerlerinden. Su ana kadar uzerinde birçok imparatorluk gecmis hepsinin de ihtiyaclarini karsilamis bereketli topraklar. 4 mevsimi bir arada yasayabiliyorsun, etrafi 3 tarafi denizle cevrili her biri birbirlerinden farkli Okyanusta yuzmek istesen dalgadan ve yesil renginden yuzmek istemezsin. İran da Türkiye de ayni sekilde duzgun yonetilseydiler en basindan beri cok refah ve zengin ulkeler olabilirlerdi.

Ne kendimize has kültürümüz kaldı ne de eski toplumumuz. Sokakta oynayan çocuklara rastlamak daha zor artık. Geceleri sokaklar daha güvensiz. İnsanlar ise daha anlayışsız. Artık kimsenin tahammülü kalmamış. Teknolojinin gelişmesi, sığınmacıların gelişi vs... Bunlar da sebeplerden bazıları. Kötüye gidiyoruz sürekli. Ancak arkadaş ortamları, aile, sokakları, restorantları hep bir daha samimi gelmiştir bana...
Haklısınız. Yozlaşmaya başlıyoruz. Ben son nesil olduğum için şanslıyım sokağa çıktım oynadım gece saklambaçta korka korka sayı saydım. Benden sonrakilerin yaşamaması çok üzücü. Aile kültürümüz, arkadaşlarımız çok kötü bir yola girdi ülkecek. Yeni yılda herkes bir şeyler yapardı aileler toplanır film, dizi izlerdik çay içerdik ama şimdi sanki herkes kendi yoluna girmiş tek başına yaşıyor gibi. Eskiden sokakta teyzeler toplanırdı dedikodu yaparlardı sınav sonuçlarını karşılaştırırdı ve çekirdek çitlerdi, hepsi güzeldi.

Avrupa ve Amerika'yi da gormus biri olarak. Anadolu Topraklari, Dunya'nin en yasanilasi yerlerinden. Su ana kadar uzerinde bir cok imparatorluk gecmis hepsinin de ihtiyaclarini karsilamis bereketli topraklar. 4 mevsimi bir arada yasayabiliyorsun etrafinda 3 tarafi denizle cevrili her biri birbirlerinden farkli Okyanusta yuzmek istesen dalgadan ve yesil renginden yuzmek istemezsin.
Anadolu çoraklaşan bir yer. Konyadan başlayan çölleşme daha da artıyor. Malesef ki insanlar çalıştığının karşılığını alamıyor alamadıkça üretim yapmıyor.

Anadolu çoraklaşan bir yer. Konyadan başlayan çölleşme daha da artıyor. Malesef ki insanlar çalıştığının karşılığını alamıyor alamadıkça üretim yapmıyor.
Dunya coraklasiyor sadece Anadolu degil. Amerika'da da California collesiyor, Cin'de ayni sekilde collesiyor. Colorado nehiri kuruyor mesela bu Anadoluyla alakali degil Dunya'nin degisiminden kaynakli.

Yeni konular

Geri
Yukarı