Sizce ülkemiz düzelecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapmamız gereken tek şey, okumamız. Okursak, gerisi çorap söküğü gibi gelir. Emin olun.

Eğitim sistemi rezalet.
O zaman kendimizin bir şeyler yapması gerekiyor. Kendimizi geliştirip bizim bir yerlere gelmemiz gerekiyor. Ama herkesin torpille bir yerlere geldiğini düşünürsek maalesef mümkün değil. Parası olan yurt dışına kaçıyor, parası olmayan Türkiye'de işsiz işsiz geziyor.

Maalesef eğitim sistemimiz kötü, ezbere dayalı ve ailelerde "Doktor ol, hayatın kurtulur." mantığı var. Eğitim sistemini sınav sistemi zanneden bir kitle de var.

O zaman kendimizin bir şeyler yapması gerekiyor. Kendimizi geliştirip bizim bir yerlere gelmemiz gerekiyor. Ama herkesin torpille bir yerlere geldiğini düşünürsek maalesef mümkün değil. Parası olan yurt dışına kaçıyor, parası olmayan Türkiye'de işsiz işsiz geziyor.

Maalesef eğitim sistemimiz kötü, ezbere dayalı ve ailelerde "doktor ol, hayatın kurtulur." Mantığı var. Eğitim sistemini sınav sistemi zanneden bir kitle de var.

Kendimi geliştiriyim diyorum, bir tek İngilizce'mi geliştirebilirim ki o da orta seviye.

DguDQxiWAAAx0t0.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı