Sizce ülkemiz düzelecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer eğitime yatırım yapılırsa ve Dine yatırım yapmak yerine bilime ve teknolojiye odaklanmasi lazım hükümetin. Ülkenin geleceği gençlik ama o taraf parlak değil gibi hayırlısı.

Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.

Mustafa Kemal Atatürk ♥

Son düzenleme:
Teknolojiye hakim insanlar yönetimde söz sahibi olursa bir şeyler düzelir. Sosyal medya hesabını kullanmak için danışman, yardımcı tutan politikacıların devri çoktan sona erdi. Bu fosil liderler genç nesilin beklentilerini aralarına danışman, yardımcı koymadan anlayacak durumda değiller. Bu sadece Türkiye için geçerli değil. Putin, Trump, Merkel, Modi, Netanyahu vb. gibi günümüzde teknoloji fosili olan liderlerden tüm dünyanın kurtulması gerekiyor.

Gerçekten başarılı olan ilk 100,1000 giren öğrenciler yurtdışına gittikçe değil z kuşağı, z+ z++ kuşakları bile kurtaramaz ülkeyi. Bir ülke olarak, başarılı öğrencilerine cezbeden fırsatlar veremiyorsun, sorun bu.
Ha, süper ultra vatan diyen birisi olursa o seviyede işler değişir.

20 yıldır olmadı, çünkü herkes kendini düşünüyor. Olması gerektiği gibi.

Berbat bir sistemde eğitim görerek kapasitemiz sorgulanıyor. Hayattan beziyoruz. Bu youtube'da "Motivation %100 works" falan olayları bize sökmez. Halimiz zor. Tek çare Atatürk ilkeleri.

Gerçek anlamda düzgün olan nedir? Güzel bir ekonomi, eğitim sistemi, refah ortamı falan mı?
Bu ülke bunlara sahip olmaya fazlasıyla uzak. Bunlar için yapılan hamleler ekonomiden daha çok bu ülkenin gerçek halkı olan insanlara büyük bir darbedir. Senin ülkende bir işte çalışan, devletten para alan suriyeli erkekler rahatlıkla 3 tane kadınla evlenmeyi düşünüyorken ve uyguluyorken sen kendi vatanında doğru düzgün bir kişiyi bile bulamıyorsun, bulsan borç altında evliliğin tadını çıkaramıyorsun. Türkiye güzellikle düzelecek bir ülke değil, herkes ayrı bağırıyor. Tüm bu sesleri susturacak, doğru bir düşünce altında toplayacak kadar iyi bir liderin, düşünen kesimin çıkacağını hiç sanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı