Ülkemizde Bilişim Alanı Gelişiyor Mu ?

sametcanaydogdu

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi ülkemizde size göre bilgisayar, donanım ve yazılım alanında gelişme var mı ? Eğer gelişmediğini düşünüyorsanız neyin sebep olduğunu düşünüyorsunuz ? Genel olarak düşüncelerinizi merak ediyorum. Diğer ülkelerle karşılaştırma ve gelişme seviyesinin olması gereken düzeyi söylerseniz sevinirim. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancılar evde Y/Z robotlar üretip yarıştırıyorlar kendi imkanları ile. Bizde ise bunlar var:
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Bazı başarılı öğrencilerimizin yaptığı enteresan buluşlar da var. Haklarını yememek lazım ama Tübitak hepsine orta çağda yaşayan şifacıları cadı diye kazığa dikip yakan kilisenin gösterdiği muameleyi gösteriyor.

Benim aklımdakini o kadar güzel anlatmışsın ki. Elektronik üretmiyoruz domates satıyoruz daha iyi kazandırıyor tamam mı ? Bir de tohumları irandan samanı yurt dışından, her şeyi yurt dışından alıyoruz ki ekonomi iyileşsin. Fabrikaları satıyoruz şirketlerin hisselerini satıyoruz (%100 Ötv vergisi aliyoruz çünkü boktan bir Reno Clio lüks oluyor).

Son düzenleyen: Moderatör:
TÜBİTAK bir çok saçma şey yaptı yakın zamanda. Fakat benim okulumda gayet adil bir seçim yapıldı. Arkadaşımın War Bot diye bir projesi vardı. Görün iletebilen uzaktan kumandalı 6 tekerli bir robot. Şu an kendisi birinci. 2. proje de '' Ben olsam 2. yapardım.'' dediğim cinsten. Bu birazda TÜBİTAK taki jürilere bağlı. Projeleri seçenler jüriler çünkü.

Çok çok çok az gelişiyoruz. Ülkemiz şuan da sadece yabancı ülkelerin pazarı konumunu görüyor. Ülkemizden iyi yazılımcılar çıkıyor ancak devlet gerekli desteği vermediği ve yeterli yatırımı yapmadığı sürece yurt dışında çalışıyorlar. Devletin adım atması şart, yoksa olduğumuz yerde sayarız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı