Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Okunur mu?

Hocami tanrı gönderdi sizi :D bende o üniversite gitmeyi düşünüyordum birkaç sorum var rica etsem lütfen cevaplar mısınız paşam :D
1-korkut ata öneriyor musun okul ve hocalar iyi mi?
2-bende Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum Almanca öğrenip senin dediğin gibi nasıl gidebilirim?

Kral ben Osmaniye'de yaşıyorum kampüs vb. hakkında soruların varsa cevaplayayım ben geçen sene üniversite sınavına iktisadi ve idari bilimler fakültesi'nde girmiştim ve kampüs olsun fakülte olsun görsel açıdan muazzam ötesi ben çok beğendim tabii içinde ki eğitimi bilemem ama kampüsü fena iyiydi.

Merhaba arkadaşlar. Ben yazılımı ve bilgisayarı çok seviyorum ama mühendisliği hiç sevmiyorum. Aynı zamanda teknoloji bu yüzden yönetim bilişim sistemleri(YBS) düşünüyorum 2 tane sorum var.
1-sizce okunur mu?
2-üniversite çok önemli mi 4 yıllık üniversite hayatımda 2 dil + yazılım alanında geliştirmeyi düşünüyorum. Yine de üniversite önemli mi?
3- iş imkanları nasıl?
@Yeniçocuk @Nicodoz @The Tribal Chief @SwezLy

Bende YBS okuyorum bu sene hazırlıktaydım ama şunu biliyorum geleceğin en iyi EA bölümü, değerlenecektir. Ama bu bir yazılım bölümü değil daha çok yazılımı ile yöneticilik mixlenmiş bölüm ondan dolayı yazılım kadar yönetim dersleri göreceksin. Diploman mühendislik gibi sana iş imkanlarını sonuna kadar açmaz kendini geliştirmek zorundasın yabancı diller programlama dilleri ve iletişim becerileri kazanmalısın çünkü rakiplerin yazılım muh. Ve işletme mezunları. Aslında özetlemek gerekirse işletmeci ile yazılımcı arasında köprü olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okunmaz. Bilişim ile işletme arasında kalmış bir bölüm. Her bölümün 101'ini verip hiçbir şey öğretmeden mezun ediyorlar. Mezunları bile bu bölümün ne işe yaradığını bilmiyorlar. Okuyacaksan işletme ya da yazılım mühendisliği oku.

Okunmaz. Bilişim ile işletme arasında kalmış bir bölüm. Her bölümün 101'ini verip hiçbir şey öğretmeden mezun ediyorlar. Mezunları bile bu bölümün ne işe yaradığını bilmiyorlar. Okuyacaksan işletme ya da yazılım mühendisliği oku.

Şahsen bu bölüm EA'nın en iyi bölümü ileride göreceğiz onun dışında işletme okuyup işsiz kalmaktansa dah iyi ayretten mühendislik okuyım diplomom olsun ort maaşa hayatımı yaşıyım diyorsan mühendislik okuyun bu bölüm de her şey sende bitiyor yazılım bilen işletmeci oluyosun TR'ye daha yeni gelen bölüm.

@SwezLy mezun oldun mu? Bölümü düşünüyorum bu yıl sınava girdim beklendim en kötü 25k gelmesi biraz da kendim işin matematiğine girip 17k civarı geleceğini düşünüyorum. İş bulabildin mi? Staj vb. durumları nasıl?

Ne mezunusunuz ya da yaşınız kaç acaba? Böylesine net ve bilgili insanları tanımak onur verici olur.

@SwezLy mezun oldun mu? Bölümü düşünüyorum bu yıl sınava girdim beklendim en kötü 25k gelmesi biraz da kendim işin matematiğine girip 17k civarı geleceğini düşünüyorum. İş bulabildin mi? Staj vb. durumları nasıl?

Hayır, Mezun olmadım hala okuyorum, Okumanızı tavsiye ederim açıkçası, her sene yükselen bir bölüm ve bu senede yükseleceğini düşünüyorum

Ne mezunusunuz ya da yaşınız kaç acaba? Böylesine net ve bilgili insanları tanımak onur verici olur.
Ben İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Son dönemimdeyim. Çevremde YBS bölümünü okuyan kişilerin dediklerini aktardım sadece. Bazıları pişman olup bölüm değiştirmış. Bazıları da yan dal, çift anadal falan yapıyorlarmış bölüm yetersiz diye.

Ben İzmir ekonomi üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği okuyorum. Son dönemimdeyim. Çevremde YBS bölümünü okuyan kişilerin dediklerini aktardım sadece. Bazıları pişman olup bölüm değiştirmiş. Bazıları da yan dal, çift ana dal falan yapıyorlarmış bölüm yetersiz diye.

Sana bir soru sorabilir miyim şu ana kadar hangi dilleri öğrendin CV ne yazabilecek seviyede?

Sana bir soru sorabilir miyim şu ana kadar hangi dilleri öğrendin CV ne yazabilecek seviyede?
Eğer YBS okunacaksa bu bölümün Almanya da bir benzeri olması lazım. O yüzden ingilizce ve almanca atılması gereken diller. Ek olarak ben bölümden hariç olarak ispanyolca öğrenmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı