Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS) Okunur mu?

Eğer YBS okunacaksa bu bölümün Almanya da bir benzeri olması lazım. O yüzden İngilizce ve Almanca atılması gereken diller. Ek olarak ben bölümden hariç olarak İspanyolca öğrenmeyi düşünüyorum.

Bu bölüm Almanya'da istenilen bir bölüm ama dediğin gibi ben bölümümü İngilizce okuyorum onun dışında Almanca öğreneceğim ayrettende yazılım alanında zaten C#, SQL ve birkaç dilde öğrendinmi iş kapıları sonsuz ama zor bir yolculuk bu bölüm seni rezilde eder vezirde.

Ben İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Son dönemimdeyim. Çevremde YBS bölümünü okuyan kişilerin dediklerini aktardım sadece. Bazıları pişman olup bölüm değiştirmış. Bazıları da yan dal, çift anadal falan yapıyorlarmış bölüm yetersiz diye.
Merhaba. İzmir'desiniz diye soruyorum. Yaşar YBS hakkında bilginiz var mı?

@SwezLy Hocam ben 11. sınıf meslek lisesi makine öğrencisiyim ama makinelerden pek hoşlandığım söylenemez. Masabaşı işleri seven, bilgisiyarla haşir neşir olan biriyim. Sınava seneye gireceğim için güzel bi çalışma ile İzmir Dokuz Eylül üniversitesini hedefliyorum. Sizce meslek lisesinde okuduğum makine bölümünden mi devam ediyim? yoksa sıfırdan YBS mi seçeyim?

Açıkcası makine mühendisliği dersleri çok zor olduğu söyleniyor. Hatta okuyanlardan bi tanıdığım sevmeyerek ve sayısalda üst düzey olmayan birinin okuyabileceği bi bölüm olmadığını söylemişti. O yüzden farklı bölümlere yöneliyorum.

İngilizce öğrenebilirim ama başka bir ülkeye malesef gidemem. DEÜ YBS işsiz bırakır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı