Ülkemizde neden her şey çok pahalı?

Dolarla geliyor ürünler yurtdışından. Pahalı bide korona var dolar arttı. Katar örneği veriyim. Benzin sudan ucuz çok ucuz. Neden Katarda petrol var.

Bazen satıcılar absürt fiyatlandırma yapıyor. Arada bir düşünüyorum, yurt dışında olan insanları. Adamlar 5000 dolar maaş alıyor, ve bu maaşı ile zorlasa 2080 Ti bir PC bile alabiliyor. Ama burada 5000 TL maaşı olan biri 3 ay banyo yapmadan, yemeden içmeden para biriktirse anca alıyor.
Zorlasa değil, 4000 dolara bile aşırı üst seviye 2080 Ti'lı bir PC toplayabilirsin. 2080 Ti 1300 dolar.
850 dolara 3600X-2060 Super'li bir PC toplanabiliyor.

Türkiye'de açlıktan ölen yok

TÜIK verileri öyle demiyor ama. Sizin de dediginiz gibi, her sey uzaktan görüldügü gibi degildir. Gördüklerimiz kadar bir o kadar da göremediklerimiz var.

Ayrica begenmiyorsaniz gidin en sinir oldugum laflardan biridir. Gitmek isteyenin imkani ve gücü olsa zaten gider, peki gidemeyenler ne yapacak? Adam akilli yasamak sadece bir kesimin hakki mi?

Türkiye'de açlıktan ölen yok.
Vicdanına kalmış gerisi. Bir bu kadar da ölmeyen ama sürünen insan var. Evet madalyonun da görünmeyen yüzü varmış değil mi?

Önce fikirlerin değişmesi lazım sen zekası iyi olan üretken ticari bir zekayı tıp fakültesine gitmeye zorlarsan böyle olur. Ülkemizde gençler hep tıp fakültesi seçiyor. Ticarete atılmak isteyen yok. Fabrika kurup üretim yapmak isteyen olmazsa böyle olur. En iyi iş memurluk kafası ile gidilirse durum farklı olamaz.

Önce fikirlerin değişmesi lazım sen zekası iyi olan üretken ticari bir zekayı tıp fakültesine gitmeye zorlarsan böyle olur. Ülkemizde gençler hep tıp fakültesi seçiyor. Ticarete atılmak isteyen yok. Fabrika kurup üretim yapmak isteyen olmazsa böyle olur. En iyi iş memurluk kafası ile gidilirse durum farklı olamaz.
Neden acaba tıp tercih ettiklerini sorgulasan, sorguladıktan sonra sorularının cevabını alacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı