Ülkemizde neden Linux'a çok az destek veriliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama burada gelip direkt Windows NT çekirdeğini gömmeniz yazılım ve insan psikolojisi hakkında yüzelsel bilgiye sahip olduğunuzu gösteriyor.
Burada benim insan psikolojisi hakkındaki bilgimi ölçmüyoruz, sen olayı çok yanlış anlamışsın... Ayrıca yarım saattir bana açık şekilde "aptal, fanboy" diyen de sensin.

GNU/Linux sistemlerde NVIDIA sürücüleri sorunlu ve performansı gözle görülür derecede farklı.
GNU/Linux ile NVIDIA ekran kartı kullanıyorum, native çoğu oyunda Windows ile aynı performansı veya 5FPS düşüğünü alıyorum. Minecraft'ta ise 5FPS daha fazla alıyorum. Sorun falan da çıkarmadı bana.

Burada benim insan psikolojisi hakkındaki bilgimi ölçmüyoruz, sen olayı çok yanlış anlamışsın... Ayrıca yarım saattir bana açık şekilde "aptal" diyen de sensin.

GNU/Linux ile NVIDIA ekran kartı kullanıyorum, native çoğu oyunda Windows ile aynı performansı veya 5FPS düşüğünü alıyorum. Minecraft'ta ise 5FPS daha fazla alıyorum. Sorun falan da çıkarmadı bana.

Tamam işte yine ben haklı çıkıyorum?

Windows sistemi iş harici kullanımlarda en iyisidir. Orta düzey bilgisayar bilgisine sahip biri için Linux gereksiz olacaktır. Linux temel düzeyde ki programlar için kullanılmaktadır yani sen bir siber güvenlik uzmanı olduğunda zaten iş vaktinde Windows kullanmazsın çünkü penetrasyon testleri için Windows'un yeterli olmadığını bilirsin.

Ben, Java Eclipse IDE kullandığım için bende sıkıntı yok ama bu tarz şeylere de gerek yok. Pencere genişliğini, harita alanı olarak göstermek daha başlamadan insanları yanlış eğitildiğinin kanıtı.
Pencere Genişliği ha, sakın indexlenen iframe genişliği olmasın. (Not: benim değildir.)
1599319194825.png

Alışkanlıklarımızla alakalı sanırım. Teknolojiyi hala uzaylı gibi gören, biraz da geri kalmış nesillerin yetiştirdiği gençleriz. Ben başka bir sebep göremiyorum.
Tamam işte yine ben haklı çıkıyorum?

Windows sistemi iş harici kullanımlarda en iyisidir. Orta düzey bilgisayar bilgisine sahip biri için Linux gereksiz olacaktır. Linux temel düzeyde ki programlar için kullanılmaktadır yani sen bir siber güvenlik uzmanı olduğunda zaten iş vaktinde Windows kullanmazsın çünkü penetrasyon testleri için Windows'un yeterli olmadığını bilirsin.

Bence isabetli fikirlere sahip olacak kadar işletim sistemleri deneyimin yok. Düşüncelerinin yanlış olduğunu düşünüyorum. İş harici kullanımlarda en iyisidir derken kime göre onu belirtmemişsin. Sana göre öyle olabilir, bu herkesin böyle düşünmek zorunda olduğu anlamına gelmez. Linux her türlü işte kullanılmaktadır. Bir insan nasıl Windows'da programlama, hacking, siber güvenik, oyun oynamak işlerini görebiliyorsa Linux'de aynı işleri görmek için kullanılabilir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı