Ülkemizde Saygının Gittikçe Azalması

mavigezegen

Decapat
Herkese merhaba, arkadaşlar sarı site üzerinden fazla olan ürünü mü satmak amaçlı ilana koydum. Ancak gelen mesajlar cidden çok manasız ve aşırı derece de saygısızca. Nasıl olurda hiç tanımadığın bilmediğin bir kişiye müdür, patron, kral ve kanka gibi hitaplar da bulunabilirsin. İlan açıklamasına pazarlık teklif etmek için yazmayanız dememe rağmen 10 mesajın 7'si pazarlık. Telefon ediyorlar aksam 22:30 gibi " selamünaleyküm reis, ürün için aradım son kaça olur? " Ülkemizde ikince el ürün satmak bile eziyete döndü. Bir başkası " merhaba alıcıyım" diye mesaj atıyor cevap olarak inadına " merhaba satıcıyım" diye mesaj atıyorum dönüşü şu şekil " anakart aldım" Fıkra gibi insanlar.

Screenshot_2.png

öküz.png

Son düzenleyen: Moderatör:
"Aleykümselam" denilmediği için azarlayanlar var bir de. :) Çoğu kişinin henüz kendisine saygısı yok ki çevresine olsun. Yabancı forumlarda Türkiye için çok güzel dalga geçiyorlar. Türkiye'de geçen haberler için "3. dünya ülkesinde normal bir gün" olarak yorum yazıyorlar. Desteklemiyorum fakat inkarda etmiyorum.

Büyütülecek bir şey görmedim.
Telefon numarası eklemek şart değildi 2016'da, sonra kullanmadım bilmiyorum ama şart değilse kaldırın.
İlk fotoğrafta da bir şey görmedim. Alıcı olduğunu belirtmiş, hala satılık ise yazın diyor bir nevi ama siz yazana kadar başka bir anakart almış. Nerede saygısızlık anlamadım.
Kral, hacı vs gibi hitaplara da takılmamak lazım. En son kaça olur diye sormakta da bir problem yok bana kalırsa. Sonuçta kafanıza silah dayanmıyor. İstemezseniz cevap vermezsiniz ya da "zaten en son fiyatı yazdım" dersiniz.

Büyütülecek bir şey görmedim.
Telefon numarası eklemek şart değildi 2016'da, sonra kullanmadım bilmiyorum ama şart değilse kaldırın.
İlk fotoğrafta da bir şey görmedim. Alıcı olduğunu belirtmiş, hala satılık ise yazın diyor bir nevi ama siz yazana kadar başka bir anakart almış. Nerede saygısızlık anlamadım.
Kral, hacı vs gibi hitaplara da takılmamak lazım. En son kaça olur diye sormakta da bir problem yok bana kalırsa. Sonuçta kafanıza silah dayanmıyor. İstemezseniz cevap vermezsiniz ya da "zaten en son fiyatı yazdım" dersiniz.
Ne alakası var siz hiç tanımadığınız bilmediğiniz birisine reis, kral, patron ve hocam diye mi sesleniyorsunuz? Sanırım sizde bu kitleden olduğunuz için size normal geliyor. Zaten daha önce ki mesajlarınıza baktığımızda sorununuz anlaşılıyor. Size göre küfür ve hakaret ifade özgürlüğü olmalıymış, şimdi böyle bir beyinciğe sahip birisinin bu mesajları normal görmesi gerçekten çok normal. O mesajlarda hakaret bile olmuş olsa size göre normal. Rica edeceğim yorumlarınıza devam etmeyin size cevap vermeyeceğim.

"Aleykümselam" denilmediği için azarlayanlar var bir de. :) Çoğu kişinin henüz kendisine saygısı yok ki çevresine olsun. Yabancı forumlarda Türkiye için çok güzel dalga geçiyorlar. Türkiye'de geçen haberler için "3. dünya ülkesinde normal bir gün" olarak yorum yazıyorlar. Desteklemiyorum fakat inkarda etmiyorum.
Çok üzücü ama gerçek.

Böyle şeylere kafa yorarsan erken ölürsün, uyarayım seni.
Mesele kafa yormak değil Batuotgen, buradaki mesele bu olayı çok normalleştirmemiz. Bu mesajları umursamıyorum hatta cevap vermiyorum kral diyen arkadaşa cevap vermedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı