Ülkemizde trafik kazalarının çok fazla olması

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Ülkemizde trafik kurallarına çoğu sürücü uymuyor, trafikte yaptılan yanlış hareketler sonuncunda sadece hatayı yapan değil suçsuz insanlarda zarar görüyor. Hem canımıza hem de malımıza zarar olarak geri dönüyor. Haberlere bakarken dikkatimi çekti, sadece bugün bile kaç tane kaza haberi olmuş. Allah yaralılara acil şifa, yakınlarına sabır versin.

Ülkemizde trafik kurallarına çoğu sürücü uymuyor, trafikte yaptılan yanlış hareketler sonuncunda sadece hatayı yapan değil suçsuz insanlarda zarar görüyor.

Bizim halkımız her bakımdan geri kalmış bir halk. Atatürk'ün istediği gibi çağdaş bir halkımız olmadı hiçbir zaman. Orta Doğu kafasından ne zaman çıkar, din ne zaman sömürülmemeye başlar ve insanımız eğitim alır, o zaman düzelir bir şeyler.

Bizim halkımız her bakımdan geri kalmış bir halk. Atatürk'ün istediği gibi çağdaş bir halkımız olmadı hiçbir zaman. Orta Doğu kafasından ne zaman çıkar, din ne zaman sömürülmemeye başlar ve insanımız eğitim alır, o zaman düzelir bir şeyler.
Bunların hiç birisi hiçbir zaman gerçekleşmeyecek sanırım.

Kurallara uyulmadığı için oluyor.
Yaya yolu tablası görünce yavaşlıyorum. Yaya varsa yol veriyorum.
Bu yüzden az küfür ve korna yemedim.
Yol hakkı benim olsa bile kavşaklarda yavaşlıyor ve dikkatli geçiyorum.
Kurallara uyulmazsa ve saygılı olunmazsa kaza kaçınılmaz.

Kurallara uyulmadığı için oluyor.
Yaya yolu tablası görünce yavaşlıyorum. Yaya varsa yol veriyorum.
Bu yüzden az küfür ve korna yemedim.
Yol hakkı benim olsa bile kavşaklarda yavaşlıyor ve dikkatli geçiyorum.
Kurallara uyulmazsa ve saygılı olunmazsa kaza kaçınılmaz.

Bazıları var, tratikte ufak sebeplerden hemen kavga etmeye hazır.

@XEfe.Bey
İnsan kurallara uymaya korkuyor. Yol versen diğer şeritte bulunan araçlar yol vermeyebiliyor. Yaya ezilme durumu yaşayabiliyor.
Bu duruma düşeceğim bir gün sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@XEfe.Bey
İnsan kurallara uymaya korkuyor. Yol versen diğer şeritte bulunan araçlar yol vermeyebiliyor. Yaya ezilme durumu yaşayabiliyor.
Bu duruma düşeceğim bir gün sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Allah korusun hocam.

Geri
Yukarı